FOTOMARATONLINE 2023

Čtvrtý ročník PPSOP.cz FotomaratONline – SOBOTA 7.10. 2023!

fotomaratonline soutez hodnotne ceny cerveny dazdnik

Skvělá fotografická výzva pro všechny fotografy – zcela online – zúčastnit se můžete kdokoliv a odkudkoliv! Vaším úkolem je v průběhu dne v určeném čase nafotografovat sérii fotografií – jednu fotografii na každé z vyhlášených témat, teda celkově 5 fotografií a nahrát je do prostředí k tomu určenému (každý registrovaný účastník obdrží link). Témata budou vyhlášená v sobotu ráno v 10:00 hodin (další detaily a podmínky najdete níže v „Pravidlech FotomaratONline“).

Fakta na zapamatování:

 • první říjnová sobota
 • 5 fotografických témat
 • 5 členná odborná mezinárodní porota
 • časový limit focení 10:00 – 22:00
 • skvělé ceny od našich partnerů! Hlavní partner třetího ročníku FotomaratONline je společnost VFFOTO.com – „Skvělé filtry pro každé světlo!“

PROGRAM:

Registrace

Registrace účastníků je otevřená do pátku 6.10. (do 20:00), účastnický poplatek je 120,- Kč při registraci do 30.9. 2023 a 170,- Kč při pozdní registraci (1.10. – 6.10.). Pozor, poplatek za registraci je nevratný.

(Poznámka: pro členy naší kreativní fotokomunity www.FOTOKLUBOVNA.cz je účast ZDARMA)

FotomaratONline

7.10.
10:00 – vyhlášení témat FotomaratONline – video na blogu Školy Perfektní Fotografie
10:30 – rozeslán e-mail s vyhlášenými tématy všem registrovaným účastníkům
10:00 – 22:00 fotografování / samotný průběh fotomaratonu
22:30 – ukončení FotomaratONline a automatické uzavření prostředí (!)

10:00 – 22:30 otevřené prostředí na nahrávání fotografií. POZOR, důležité upozornění – nahrávání fotografií zabere minimálně 30 minut (i více!), nechte si dostatečnou časovou rezervu! Po uplynutí času se prostředí automaticky uzavře a pak není možné fotografie nahrát, zkontrolovat či vyměnit! Náš help desk pak nemá dostatečný časový prostor reagovat a řešit last minute dotazy, požadavky a problémy.

Vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků

16.10.
Vyhlášení vítěze Cena Fotoklubovna.cz

23.10. – 27.10.
Vyhlášení vítězů jednotlivých témat, každý den jedno téma v samostatném článku

13.11.
Vyhlášení celkových vítězů FotomaratONline

Vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků proběhne vždy na blogu Školy Perfektní Fotografie a články budou sdíleny na Facebook stránce PPSOP.cz – SLEDUJTE NÁS!

KONTAKT PRO ÚČASTNÍKY / PODPORA:

email: info@ppsop.cz
online chat: WhatsApp

HLAVNÍ PARTNER:

VFFOTO.com – Skvělé filtry pro každé světlo. Vyzkoušejte si skvělou foto inovaci – magnetické filtry pro absolutně snadnou a pohodlnou práci!

PARTNEŘI:

ZONER PRESS – vydavatelství knih pro fotografy všech úrovní, široká řada knih pro kreslíře a malíře, odborné publikace pro grafiky, programátory, knihy o kreslení, malování, a hobby… a dvorní vydavatel fotografických knih Bryana Petersona!

ONLINE Škola Perfektní Fotografie – jednička v online fotografickém vzdělávání! Skvělé portfolio online fotokurzů, hodnotná zpětná vazba k vašim záběrům, perfektní instruktoři a atmosféra!

FOTOKLUBOVNA.cz – kreativní fotokomunita fotografických nadšenců všech úrovní! Otevřená, přátelská, inspirativní. Webináře, videa, články, fototipy, rozhovory, fotosoutěže, bonusy – přidej se k nám!

Ověřte si svou kreativitu a fotografické schopnosti a užijte si skvělý fotomaratonový den!

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

 • Nahrát můžete pouze JPG soubory, velikost snímku je omezena na 2 MB – maximální šíře 2000 pixelů. Při exportování požadujeme nechat originální EXIF ​​data v JPG souboru.
 • Pět soutěžních fotografií nahrávejte do k tomu určeného web prostředí – link obdržíte na e-mail, který jste použili při registraci.
 • POZOR! Web prostředí pro nahrávání fotek bude funkční pouze v sobotu 7.10. od 10:00 do 22:30. Nenechávejte nahrávání fotografií na poslední chvíli – upload fotek zabere nějaký čas! Nechte si dostatečnou časovou rezervu, minimálně 30 minut (i více!). Po uplynutí času se prostředí automaticky uzavře a pak není možné fotografie nahrát, zkontrolovat či vyměnit! Náš help desk pak nemá dostatečný časový prostor reagovat a řešit last minute dotazy, požadavky a problémy.
 • Od každého tématu se odevzdává pouze jedna soutěžní fotografie. Během soutěže lze pořídit na každé téma více fotografií (je to na vás), ale do web prostředí lze na každé téma nahrát pouze jednu. Není nutné, aby fotografie byly pořízeny (nafoceny) ve stejném pořadí, jako jsou zadána témata (témata lze fotit na přeskáčku), ale POZOR – do web prostředí musí být nahrány v daném pořadí a každá fotografie musí být popsána názvem tématu, na které byla nafocena.
 • Maximální počet fotografií v prostředí je omezen na 5. Pokud chcete fotografii vyměnit, musíte ji nejprve ze systému odstranit a poté nahrát novou.

HODNOCENÍ A CENY:

Hodnotícím kritériem je vystižení tématu, nápad / kreativita, originalita a technické zpracování. Hodnotí se jednak fotografie v rámci daného tématu (hodnotitelem je garant daného tématu, který vybere vítězný záběr, druhé a třetí místo) a také celá série fotografií (hodnotitelem je celá odborná 5 členná porota, která vybere vítěznou sérii fotografií, druhé a třetí místo a čestné uznání). Pro vítěze jsou připravené krásné a hodnotné ceny od partnerů FotomaratONline – společnosti VFFOTO.com, kreativní fotografické komunity FOTOKLUBOVNA.cz, vydavatelství ZonerPress a samozřejmě naší ONLINE Školy Perfektní Fotografie!

Hodnocení každého tématu samostatně

– každý člen poroty bude garant a hodnotitel jednoho tématu a hodnotí se pouze fotografie daného tématu. Ceny pro vítěze:

1. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfolia PPSOP.cz v hodnotě 2000 Kč a fotografická literatura dle vlastního výběru z nabídky vydavatelství Zonerpress.cz do hodnoty 800 Kč!

2. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfolia PPSOP.cz v hodnotě 2000 Kč a kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora (knihu věnuje PPSOP.cz) v hodnotě (cca) 300 Kč!

3. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfolia PPSOP.cz v hodnotě 2000 Kč

Cena Fotoklubovna.cz 

– tato cena bude udělena na základě náhodného losování ze všech účastníků FotomaratONline (kteří splnili podmínky účasti) jednomu vylosovanému výherci.

CENA FOTOKLUBOVNA.cz
roční členství ve Fotoklubovna.cz v hodnotě 1490,- Kč zdarma!

Hodnocení FotomaratONline

– hodnotí celá odborná mezinárodní porota (5 porotců) a hodnotí se vždy série 5 fotografií jako celek. Ceny pro vítěze – TOP5:

1. MÍSTO – absolutní VÍTĚZ FotomaratONline:
kupón na nákup produktů VFFOTO v hodnotě 4000 Kč!

2. MÍSTO v celkové soutěži
kupón na nákup produktů VFFOTO v hodnotě 2000 Kč!

3. MÍSTO v celkové soutěži
kupón na nákup produktů VFFOTO v hodnotě 1000 Kč!

2x ČESTNÉ UZNÁNÍ v celkové soutěži
kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora v hodnotě (cca) 300 Kč!

Těšíme se na skvělý fotografický den s vámi!
PPSOP.cz

#ppsopcz #fotomaratonline #fotokurzyonline #onlinefotokurzy #fotoklubovna #vffoto #zonerpress


PRAVIDLA FotomaratONline:

 • Registrací souhlasíte s těmito pravidly a podmínkami akce. 
 • Akce FotomaratONline 2023 se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje (jméno, příjmení a email) a uhradí registrační poplatek. Registrace budou uzavřeny 6. 10. 2023 ve 20:00.
 • Účastnický poplatek je 120 Kč (při včasné registraci do 30.9.) a 170 Kč při pozdní registraci (1.10. – 6.10.) a je nevratný. 
 • Nejpozději 2 dny před začátkem FotomaratONline (tedy 5.10.) obdržíte link a přihlašovací údaje do web prostředí pro nahrání soutěžních snímků a můžete se tam přihlásit, abyste se s prostředím obeznámili. Pokud tyto informace neobdržíte, kontaktujte nás: info@ppsop.cz nebo online chat: WhatsApp
 • FotomaratONline 2023 se koná v sobotu 7. října 2023. Soutěžních témat je celkem pět a budou vyhlášena v 10:00 na blogu Školy Perfektní Fotografie. E-mail s vyhlášenými tématy spolu s pokyny a pravidly pro nahrání soutěžních snímků bude přímo soutěžícím odeslán kolem 10:30 (překontrolujte si správnost vaší e-mailové adresy). 
 • Je nutné, aby soutěžní fotografie měly zachovány původní EXIF informace, fotografie bez EXIF informací budou ze soutěže vyřazeny! Tyto informace slouží k potvrzení, že fotografie byla nafocena v den akce FotomaratONline.
 • Od každého tématu se odevzdává pouze jedna soutěžní fotografie. Během soutěže lze pořídit na každé téma více fotografií (je to na vás), ale do web prostředí lze na každé téma nahrát pouze jednu. Není nutné, aby fotografie byly pořízeny (nafoceny) ve stejném pořadí, jako jsou zadána témata (témata lze fotit na přeskáčku), ale POZOR – do web prostředí musí být nahrány v daném pořadí a každá fotografie musí být popsána názvem tématu, na které byla nafocena.
 • Při odevzdávání dat musí počet snímků a jejich pořadí odpovídat zadání = 5 fotografií. Uložené série fotografií jednotlivých účastníků budou hodnoceny porotou. Neúplné série (chybí 1 nebo více fotografií nebo jsou fotografie bez popisu témy a není jasné, na jaké téma byly nafoceny) budou ze soutěže vyřazeny.
 • Doporučujeme soutěžní fotografie přehnaně neupravovat. Mimo fotoaparát jsou povoleny pouze minimální úpravy (ořez, převod do ČB), odborná porota při hodnocení klade důraz zejména na kreativní nápad a způsob pořízení záběru a přehnané úpravy hodnocení spíše pokazí. Pozor – stále (i po úpravě) je nutné zachovat EXIF ​​informace záběru, které jsou podmínkou účasti – viz výše! 
 • Fotografie vulgární, urážlivé, násilné nebo podobně nevhodné budou ze soutěže vyřazeny.
 • Soutěžící vložením fotografie potvrzuje, že je autorem vložené fotografie a je zodpovědný za obsahovou stránku fotografie včetně souhlasu fotografované osoby/osob, pokud je pro tento charakter záběru nutný.
 • Soutěžící, který nesplní některé z pravidel soutěže, bude ze soutěže vyřazen. Rozhodnutí pořadatele o vyřazení fotografie/soutěžícího ze soutěže je konečné a není proti němu možné žádné odvolání, účastnický poplatek je nevratný.
 • Cena Fotoklubovna.cz – tato cena bude udělena na základě losovacího seznamu s pořadovými čísly a náhodného losování generátorem náhodných čísel Random.org ze všech účastníků FotomaratONline (kteří splnili podmínky účasti – platné odevzdání fotografií) jednomu vylosovanému výherci. Vylosovaný výherce získá Cenu Fotoklubovny – roční členství ve Fotoklubovna.cz zdarma. Číslo na losovacím seznamu zodpovídá pořadí přihlášky na FotomaratONline.
 • Slávnostní vyhlášení výsledků – vítězů FotomaratONline je plánováno na pondělí 16.10. (Cena Fotoklubovna.cz), na dny 23.10. – 27.10. (jednotlivá témata, každý den jedno téma) a na pondělí 13.11. (celkoví vítězové FotomaratONline). Vzhledem k tomu, že naše porota je mezinárodní a koordinace hodnocení trvá určitý čas, vyhrazujeme si právo datum vyhodnocení v případě potřeby mírně posunout. Vyhlášení výsledků bude uveřejněno na webu PPSOP.cz, našem blogu a na naší FB stránce – sledujte nás!
  Ceny budou odeslány vítězům poštou, případne emailem (kupony) v závislosti od charakteru výhry.
 • Ceny není možné nijak nárokovat ani vyplatit v hotovosti.
 • Výherce ceny od vydavatelství ZonerPress se na výběru fotografické litaratury z portfolia vydavatelství ZonerPress dohodne e-mailem přímo s partnerem (kontakt sprostředkuje PPSOP.cz). Výhra musí být vyčerpaná pouze jednorázově, vyplacení v hotovosti není možné. Poštovné je zahrnuté v ceně výhry.
 • Registrací současně souhlasíte s možností zveřejnění soutěžních snímků v propagačních materiálech PPSOP.cz, jméno autora bude vždy uvedeno a autorská práva zůstávají samozřejmě fotografovi. Vítězné série mohou být zveřejněny na webových stránkách PPSOP.cz, VFFOTO.com, Fotoklubovna.cz, BPSOP.com, FotomaratONline.cz, ZonerPress a na všech jejich sociálních sítích (blog, Facebook, Instagram a pod.)
 • Zarezervováním si svého místa na FotomaratONline souhlasíte se Všeobecnými obchodními podmínkami Online Školy Perfektní Fotografie a s našimi Podmínkami zpracování a ochrany osobních údajů.

FotomaratONline 2022 – třetí ročník 1.10. 2022, témata a ukázky fotografií

FotomaratONline 2021 – druhý ročník 2.10. 2021, témata a ukázky fotografií

FotomaratONline 2020 – první ročník 3.10. 2020, témata a ukázky fotografií


Scroll to top