TVÁŘÍ V TVÁŘ – FOTOGRAFUJEME PORTRÉT

🌱 FOTOGRAFICKÉ JARO!   🌱
Sleva 20% na TENTO fotokurz!

Přímo při platbě zadejte do příslušného políčka slevový kód: TVARE20. Akce* platí do 5.3.2024.

Instruktor: Monika Banas
Autor a garant kurzu: Scott Stulberg

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Objevte krásu a různorodost lidských tváří a vstupte s námi do světa portrétní fotografie!

Už od doby vynalezení filmu byla lidská tvář nejfotografovanějším objektem na celé planetě. Každý může udělat nějaký záběr, ale vyjádřit ve fotografii podstatu člověka a jeho osobnost vyžaduje řadu znalostí a schopností.

Objevení možností a techniky, které vás posunou za vaší běžnou zónu komfortu, vás může přivést k úplně novému světu – sebepoznání ve vaší vlastní fotografické práci. Tento kurz vám pomůže objevit nový pohled, získat a vybudovat váš individuální styl. Posune vás k fotografiím, jaké jste si vždy představovali.

Pojďte do toho s námi a zaznamenejte podstatu člověka ve správném okamžiku a zkuste porozumět delikátnosti světla a stínu. Poznejte svůj objekt, abyste věděli, jak dosáhnout správné nálady a záběru, který chcete. Vytvořte fotografie, které zanechají hluboký dojem.

Naučte se vidět a vnímat světlo a pochopte jeho vliv na vaše výsledné fotografie. Naučte se něco o výbavě, která rozšíří vaše možnosti nafotit působivý portrét. Objevte různé úhly pohledu, pochopte výběr správného objektivu a pozadí. Fotografujte v interiéru i v exteriéru. Naučte se rámovat portrét, neostýchejte se fotografovat na vašich cestách a na nejrůznějších místech. Přemýšlení mimo zajeté koleje vám pomůže růst jako fotografovi a zároveň rozšiřovat vaši kreativitu.

Pochopení práce se světlem, kompozicí, výbavou, místem a především vaším objektem je stále jen začátek. Nafotit působivý záběr vyžaduje mnohem víc, než jen namířit fotoaparát, zmáčknout spoušť a doufat, že to snad bude vypadat dobře. Umění nafotit něčí osobnost se buduje časem, ale s informacemi a myšlenkami tohoto kurzu získáte dobrý základ, abyste nafotili výborné portréty.

Obsah kurzu:

LEKCE 1: Přemýšlejte jinak

Naučte se, jak důležité jsou úhly pohledu, poloha hlavy a těla, výběr objektivu a jaký to má vliv na celkový záběr. Jak se používá makroobjektiv na fotografování portrétů, jaká clona je potřebná pro nejlepší záběr a kdy použít stativ a stabilizátor vibrací. Co jsou to ostřící body, jak fungují , jak s nimi pracovat a jak důležité je zaostření na oči.

LEKCE 2: Vše je o světle

Pochopte správnou expozici a objevte, jak může světlo vytvořit nebo pokazit úžasný záběr. Naučte se, jak používat odrazky a difuzéry světla, jak dosáhnout skutečně výrazných očí a jak pracovat se světlem v nejvhodnější denní dobu.

LEKCE 3: Správný okamžik

Fotografujeme děti – jak vložit do fotografií jejich spontánnost a dětskou duši. Fotografie lidí na cestách – práce se skupinou lidí, práce s emocemi, výrazy tváře, pózování. Jaký vliv má na fotografii vzhled – líčení, oblečení a proč jsou právě oči klíčem k výborné fotografii.

LEKCE 4: Objevte svůj styl

Objevte svůj vlastní styl. Fotografujeme uvnitř v přirozeném světle, fotografujeme uvnitř s jedním zdrojem světla, používáme Ray blesk, používáme superteleobjektiv, hrajeme si s objektivem Lens Baby, fotografujeme tvář ve světle svíčky. Výběr pozadí a práce s pozadím, které portrétu prospěje.

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1“.

Jediná potřebná výbava co se světla/osvětlení týče je jemně zlatá nebo bílá odrazka ve druhé lekci. Samozřejmě se v kurzu dozvíte o další výbavě, vhodné k fotografování portrétů – například stativ, externí blesk, difuzér, nenáročné portrétové osvětlení, makroobjektiv, Lens Baby objektiv atd., ale opravdu se jedná jen o doporučenou výbavu a není nutné si ji obstarávat pouze kvůli kurzu. Vše (krom uvedené odrazky, která je potřebná pro nafocení jednoho zadání) je nepovinné a v kurzu je tato výbava zmíněna proto, abyste se dozvěděli o její existenci a použití a rozšířili si vědomosti o možnost, jak ji využít při portrétové fotografii.

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu vřele doporučujeme studentům pokračovat v kurzu „Portrét kreativně

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Scott Stulberg

Scott Stulberg je fotograf, který se zaměřuje především na fotografie z cest pro fotobanky. Aby objevil jedinečné záběry, cestuje i do nejvzdálenějších koutů světa. Jeho práci prezentují mnohé agentury, například Corbis a Getty Images. Scott je i pravidelným přispivatelem a autorem článků pro časopis Shutterbug Magazine. Učí digitální fotografii a práci s Photoshopem na univerzitě UCLA v Los Angeles. Na různých místech po celém světě organizuje samozřejmě i vlastní fotografické workshopy.
Scott je autorem knihy Passage to Burma (Brána do Barmy), která obsahuje fotografie nasbírané v průběhu deseti let při cestách na toto nádherné místo.
Jeho záběry najdete všude po celém světě – od časopisů a novin Newsweek, National Geografic, New York Times až po pohlednice, kalendáře, billboardy a obálky knih. Ukázky jeho práce si můžete vychutnat na www.asa100.com

Instruktor: Monika Banas

Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergem i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu TVÁŘÍ V TVÁŘ – FOTOGRAFUJEME PORTRÉT

Scroll to top