KREATIVNÍ FOTOTECHNIKY

Instruktoři: Monika a Patrik Banas

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Všechno, co potřebujete, abyste nafotili něco extra – mimo zaběhnuté koleje a s wow výsledkem!

Stále hledáte něco nového a kreativního, co by se vyplatilo s fotoaparátem vyzkoušet, abyste vaše záběry trochu okořenili a aby mezi ostatními vynikly? Máte pocit, že nevíte, co fotit, že všechno už bylo nafocené a že na skvělé záběry je nutná drahá fotografická výbava? Zdá se vám, že je kolem vás příliš mnoho nepoužitelných fotografických tipů, které v konečném důsledku dopadnou bez požadovaného efektu? Někdy však stačí jen jednoduchý nápad a to, co opravdu potřebujete na to, abyste nafotili něco extra, je chuť fotografovat, experimentovat a zabavit se – ve skvělé a inspirativní komunitě stejně naladěných spolufotografů!

Vyzkoušeli jsme za vás desítky fotografických technik, vybrali jsme opravdu jen ty nejlepší a nejzábavnější a zpracovali jsme je do přehledných a jedinečných materiálů tohoto kurzu od těch nejjednodušších až po ty komplikovanější, ale stále pro všechny dostupné – v každé lekci si zkrátka každý najde to své! „Jsem fotograf a ne počítačový grafik“ říkává Bryan a my jsme si také toto heslo vzali za své – je tolik věcí, které se dají vyzkoušet s fotoaparátem v ruce! Poslechněte volání fotografické divočiny a přidejte se i vy k nám do tohoto kurzu! Ukážeme vám, jak vystoupit mimo zaběhnuté koleje s wow výsledkem. Tento kurz vás zkrátka bude bavit!

Obsah kurzu:

Materiály kurzu jsou perfektně připravené, bohatě propracované a zároveň přehledně rozdělené – každá technika je podrobně popsána a doplněna ukázkovými fotografiemi, mnohé z nich i názorným videem. U každé z nich jsou uvedeny i potřebné pomůcky a její náročnost. V každé lekci se nachází techniky zcela jednoduché a snadno realizovatelné, ale i složitější a jedna dvě náročnější. Součástí každé lekce jsou různorodé techniky – z různých oblastí fotografování – ať už se jedná o hraní si s clonou, rychlostí závěrky, makro fotografii, kreativní portrét až po fotografování s bleskem a efekty dosažené úpravou záběru. V materiálech kurzu si opravdu každý najde techniky, které si dle vlastního výběru a uvážení bude moci a chtít vyzkoušet!

Zde jsou pro představu některé techniky, které v kurzu najdete. Materiály kurzu samozřejmě obsahují technik mnohem víc – jen je všechny v popisu kurzu nechceme prozrazovat 😉

Voda a olej, Kouřové tvary, Vysokorychlostní šplouchnutí, Refrakce, Spirála času, Igelitové portréty, Mléčná koupel, Odrazy v bublinách, Punčochová neostrost, Písmena a nápisy, Dvojitá expozice a multiexpozice, Kreativní bokeh, Levitující ovoce, Kouzla s námrazou, Stínohra, Fotoelasticita, Duhové efekty, TV siluety, iPhonový časosběr, Širokoúhlá zvířata, Veselé lentilky, Osvobozený objektiv, Tunelové vidění, Vazelínový filtr, Věštecká koule, Děrované portréty, Poskakující kapky… a mnohé další!

0
stran
hodnotných studijních materiálů
0
fotografií
kreativní inspirace
0
videí
"jak na to"
0
kreativních
fototechnik
0
hodin
denně přístupné fórum otázek a odpovědí
0
%
garance spokojenosti

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu “Naučte se exponovat kreativně 1”.

Pomůcky:

Při realizaci některých fototechnik jsou potřeba určité pomůcky – většina z nich je běžně dostupná v každé domácnosti nebo je lze snadno pořídit za zanedbatelné náklady (prosíme, počítejte s tím) – například voda, plastová láhev / plastové příbory, nůžky, papír, lepící páska, kuchyňské náčiní, baterka, rozprašovač vody, silonové punčochy, bonbóny a pod. Popis potřebných pomůcek je vždy uveden v popisu na začátku dané fototechniky. K některým složitějším fototechnikám je potřebný například externí blesk nebo jiné fotografické vybavení – v žádném případě však není podmínkou a nutné, abyste si toto vybavení museli kvůli absolvování kurzu zakoupit. Tyto fototechniky můžete libovolně vynechat nebo zkusit někdy v budoucnu – materiály vám zůstávají k dispozici i po skončení kurzu.

Instruktor: Monika Banas

Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergem i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, v naší online škole a také jako instruktor v americké verzi naší školy BPSOP.com
Aktivně přispívá i do naší kreativní fotografické komunity FOTOKLUBOVNA.cz. Poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou (například Lightroom individuálně) a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s bleskem a s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu. Patrik je NIKON chlapík.


Scroll to top