PORTRÉT KREATIVNĚ

Instruktor: Monika Banas

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Portréty dnes fotí skoro každý, ale vyniknout je čím dál těžší!

V tomto kurzu objevíte mnohé metody a techniky, jak nafotit portréty novým a neočekávaným způsobem. Materiály kurzu obsahují detailní popis těchto fotografických technik, mnoho ukázkových fotografií, rady a tipy jak hledat a využít lokality, světlo, fotodoplňky, styling a jak to všechno spojit, aby vaše záběry odrážely vaši originální představivost.

Naučíte se, jak mohou zcela jednoduché věci dramaticky změnit vaše záběry k lepšímu a jak snadno dosáhnout jedinečný výsledek. Vyzkoušíte si však i složitější postupy, které jste vždy chtěli, ale nikdy jste se k tomu neodhodlali… nebo o kterých jste dosud ani netušili. V materiálech také najdete vysvětlení nastavení fotoaparátu a mnoho příběhů a záběrů „zpoza scény“, ze kterých se také hodně naučíte.

A protože jsme přesvědčeni o tom, že by focení mělo být i zábavné a naplňující dobrým pocitem, kurz jsme vytvořili tak, aby vám po jeho absolvování zůstaly nejen skvělé portréty, ale i pocit „tohle jsem si fakt užil“. Tento kurz zkrátka vybičuje vaši schopnost experimentovat a myslet mimo zaběhané koleje na maximum a nabudí vaše kreativní smysly při focení portrétů tak, aby výsledkem byly úžasné a překvapivé záběry. Vydejte se na cestu kreativního focení portrétů, experimentování, improvizace a načerpání nové inspirace spolu s námi!

Obsah kurzu:

LEKCE 1: OBYČEJNÉ VĚCI NEOBYČEJNĚ

Praktické na úvod, V batohu (co se portrétů týká), Jiný úhel pohledu, Pozadí, hledání zajímavého pozadí, vytvořte si vlastní pozadí, Bokeh, Fotodoplňky a neobvyklé fotodoplňky, Odrazy, Multiexpozice, Záměrně rozostřené

LEKCE 2: O POČASÍ… A JINÝCH NE/ČASECH

Vítr, Mlhavo, Za sklem / za oknem, V dešti, Duha, Sníh, Mráz, Všude voda… někdy bílá

LEKCE 3: SVĚTLO, SVĚTLO, STÍN

Bokeh v popředí, Stínohra, Siluety, Low key, High key, Neobvyklý zdroj světla, Portrét při svíčkách, Malování světlem

LEKCE 4: MEZI NÁMI BARVAMI

Make-up, „Make a mess“, Barevná dýmovnice, Barevné fólie, Malování světlem II., Monochromatické portréty

LEKCE 5: BONUSOVÁ

Je to portrét nebo ne? Photoshop techniky pro kreativní portréty

0
stran
hodnotných studijních materiálů
0
fotografií
kreativní inspirace
0
videí
"za scénou záběru"
0
zadání
vaše motivace jít fotit
0
pdf soubory
se záběry přímo z lokalit
0
týdnů
ve skvělé komunite fotografů

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1“.

Doporučené pokračování:

Pokud jste ještě neabsolvovali, tak se určitě přidejte na kurz „Tváří v tvář – fotografujeme portrét“.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Monika Banas

Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergem i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Všechny záběry níže nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Co vás čeká a nemine?


Scroll to top