FOTOGRAFUJEME FLORU

🎉 🎁 Máme narozeniny! Na tento fotokurz sleva 20%! 🎁 🎉
Původně 3999,- nyní 3192,- Kč

Při platbě použij kód BDAY20. Akce * platí do 3.5.2024.

Instruktoři: Monika a Patrik Banas

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Květy jsou dokonalým a vděčným fotografickým objektem.

Je to pochopitelné a to z mnoha důvodů: už na první pohled jsou fotogenické, zajímavé, plné barev, odlišností a můžete je najít prakticky všude. A navíc – květy neodmlouvají, neutíkají a když nefouká opravdu velký vítr, při focení i spolupracují! Zkrátka, květy jsou modelky, které rády pózují! Myslíme, že každý s fotoaparátem v ruce čas od času nafotí nějaký ten květ nebo list, nedá se tomu prostě odolat.

V tomto kurzu však nebudeme fotografovat jen květy jako takové, ale floru všeobecně a tak pokud rádi floru fotografujete, tento kurz je tu právě pro vás. Naučíte se v něm jak využívat přirozené světlo a vytvořit si dobré světelné podmínky pro focení květin venku ale i uvnitř, jak na kompozici, ať už to budou různá kompoziční pravidla ale i to, jak a kdy je porušit, naučíte se jak při focení flory co nejlépe využít vaši současnou fotovýbavu, jak izolovat své objekty a jako celkově pracovat s pozadím, ať už využít přirozené pozadí nebo si vytvořit vlastní, jak fotit na bílém i na černém a mnoho, mnoho dalšího! Ať už jste ve focení květů začátečníci či pokročilí, věříme, že vám ukážeme mnohé zajímavé a originální nápady a naispirujeme vás k focení flory.

Kurz obsahuje i mnoho tipů na různé (tradiční i netradiční) fototechniky a mnoho triků, které můžete využít, aby vaše fotografie flory “vystupovaly z davu” a průměru.

Obsah kurzu:

LEKCE 1: Začínáme…
 • Květy, listy, větvičky, pupeny, plody – ale i kapky, pavučiny a hmyzzzz
 • Výbava – co je v batohu, objektivy (to jsou divy…)
 • Makro objektiv… a jeho alternatívy (ať nemachruje!)
 • Odrazka a difuzér – dvojice k pohledání
 • Výbava domácího kutila pro focení květů (receptář nejen na neděli)
LEKCE 2: Naučte se dívat okolo sebe… jinak
 • Všechno o pozadí – rozostření, co přiznat a/anebo nepřiznat a jak si vyrobit vlastní
 • Výběr clony a vliv na výsledný záběr a co na to hloubka ostrosti – izolace vs. storytelling
 • Ostření a výběr ostřících bodů, selektivní zaostřování bodů (ach, ne!)
 • Technika “Fotíme přes…”
LEKCE 3: Kompozice… a světlo
 • Základní pravidla a kdy a jak je efektně porušit
 • Makáme na svém objektu… a jiné úhly pohledu
 • Budiž světlo – přímé, protisvětlo, otevřený stín
 • Barvy, monochromatické záběry a další prvky designu
LEKCE 4: Kreativní techniky fotografování flory
 • Rande v dešti a dokonce s Monetem
 • Malování světlem a barevné odrazy
 • Zmražené květy, květy za sklem
 • Na bílém… bez bílého pozadí
LEKCE 5: Bonusová
 • Focení starými skly (čím starší, tím lepší!)
 • Fotografické projekty (bojujeme proti lenivosti)
 • Vytvoření černého pozadí uprostřed dne (bez černého pozadí)
 • … a tak podobně ☺

pozn: tato bonusová lekce už neobsahuje zadání

0
stran
hodnotných studijních materiálů
0
fotografií
na flora inspiraci
0
zadání
inspirace a vaše motivace jít fotit
0
týdnů
ve skvělé komunite fotografů
0
hodin
denně přístupné fórum otázek a odpovědí
1
%
studentů spokojených s kurzem

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1“.

Samozřejmě se v kurzu dozvíte o další výbavě, vhodné k fotografování flory – například stativ, externí blesk, difuzér, makroobjektiv, mezikrúžky, teleobjektiv, ale opravdu se jedná jen o doporučenou výbavu a není nutné si ji obstarávat pouze kvůli kurzu. Vše je nepovinné a v kurzu je tato výbava zmíněna proto, abyste se dozvěděli o její existenci a použití a rozšířili si vědomosti o možnost, jak ji využít při focení flory.

* materiály v tomto kurzu jsou ve slovenském jazyce

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu vřele doporučujeme studentům pokračovat v objevování krásy detailů v kurzu Naučte se fotografovat detail kreativně.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Monika Banas

Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergem i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, v naší online škole a také jako instruktor v americké verzi naší školy BPSOP.com
Aktivně přispívá i do naší kreativní fotografické komunity FOTOKLUBOVNA.cz. Poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou (například Lightroom individuálně) a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s bleskem a s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu. Patrik je NIKON chlapík.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu FOTOGRAFUJEME FLORU

Scroll to top