ZÁHADA BLESKU ODHALENA

🍂 ZPÁTKY DO ŠKOLY!   🍂
Sleva 20% na TENTO fotokurz!

Přímo při platbě zadejte do příslušného políčka slevový kód: SKOLA20. Akce* platí do 6.9.2024.

Instruktor: Patrik Banas
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Ovládněte naplno svůj externí blesk! Nadchne vás a budete mít pocit, že s tím miniaturním sluníčkem dokážete vrhnout světlo na co chcete, kdy chcete a jak chcete.

Už dávno se říká: „Fotografie nemůže být bez světla!“ Často se stává, že máme dostatek světla, ale bohužel ne vždy, když ho potřebujeme a tam, kde ho chceme. Naštěstí je externí blesk vždy po ruce! Ale ruku na srdce, kdo nezažil při prvním seznámení s bleskem určitou frustraci, zklamání či nezdary? Dnešní blesky jsou technicky tak vyspělé, že často i profesionálové před nimi mají respekt!

S naším kurzem se však blesku bát nemusíte! A věřte, že jakmile porozumíte blesku, propojíte dosavadní znalosti přirozeného světla s nabytými vědomosti o světle umělém, až odhalíte celou záhadu blesku – a vy ji určitě v průběhu 4 týdnů tohoto kurzu odhalíte – čeká vás cesta plná nekončících objevů.

Víte, jak se vyvarovat efektu „červených očí“? Víte, jak vyvážit přirozeně dostupné světlo spolu se světlem vašeho blesku? A proč někdy při focení s bleskem je výsledkem jen polovina záběru? Víte, jak zmrazit akci s použitím blesku? Víte, co to znamená, když se řekne „vyplnit záběr bleskem“? A jak se fotí synchronizovaně se zadní lamelou a kdy je vhodný čas toho využít? Jak předejít tomu, aby Váš pokoj úplně ztmavl, když budete fotit s bleskem sfoukávání narozeninových svíček vaší ratolesti? Jak předejít těm nepěkným odrazům od blesku? Chtěli byste se naučit fotit profesionálně vypadající svatební a portrétní záběry? Jak je možné, že prudké sluneční světlo uprostřed dne neomezuje zkušené profíky při focení perfektních portrétů?

Tento kurz byl připraven tak, aby vám dal odpovědi na všechny tyto otázky a změnil všechny blesku neznalých na fotografy využívající potenciál svého externího blesku na expertní úrovni – a to vše za 4 týdny.

Dozvíte se všechny základy: Teorii světla a externího blesku, používání blesku na fotoaparátu i mimo něj, jak pochopit výkon, který vám váš blesk poskytuje a jak ho co nejlépe využít, vztah mezi rychlostí závěrky a clonou – něco, co možná znáte jako „Fotografický trojúhelník Bryana Petersona pro kreativní fotografování“ a jaký to má vliv na blesk. Určitě oceníte možnost naučit se možnosti všech módů na vašem blesku, jako je např. TTL, Auto, Manuál, odražené vs. přímé světlo z blesku a jak využívat barevné filtry. A samozřejmě, tento kurz by nebyl kompletní, kdybychom se s vámi nepodělili o tu neskutečnu radost z poznání a zábavy při kombinování osvětlení z blesku s okolním/přirozeným světlem – či už fotíte jednoduchý portrét, extrémní sport nebo jen osamělou květinku na zahradě. Bryan a Patrik vám ručí za to, že tento kurz vám přinese nejvíc informací, poskytne nejvíc poznatků a naučí vás využívat kreativní možnosti vašeho blesku – zde se zkrátka dozvíte víc, než byste hledali kdekoli jinde na webu.

Obsah kurzu:

LEKCE 1: Úvod do základů fotografování s bleskem
 • Podívejme se na základní výbavu při focení s externím bleskem a začneme se základními technikami.
 • Vysvětlíme si vztah mezi rychlostí závěrky a clonou a to, jak ovlivňují blesk.
 • Taktéž si vysvětlíme, jak upravit výkon vašeho blesku, co je to TTL/ETTL, automatické a manuální nastavení, vysokorychlostní snímání.
 • Co je to vlastně směrné číslo a co říká zákon převrácených čtverců?
LEKCE 2: Použití blesku na fotoaparátu
 • Úvod do technik používání blesku uchyceného na fotoaparátu.
 • Vyplňování světlem blesku, odražené a rozptýlené světlo blesku.
 • Podíváme se na červené oči, bracketing – čili sloupkování s bleskem a na externí bateriové sady.
LEKCE 3: Blesk mimo fotoaparát
 • Napětí, vzrušení a zároveň výzva při focení expozicí s použitím blesku mimo fotoaparát!
 • Podíváme se na několik technik používání blesku umístěného mimo fotoaparát, včetně synchronizace na zadní lamelu, použití difuzérů, soft-boxů, mřížek a jak nasvítit vzdálené objekty.
 • Vysvětlíme si používání bezdrátového spojení blesků či dálkově ovládané blesky.
LEKCE 4: S bleskem mimo zajeté koleje
 • Kombinování světla z blesku s dostupným / přirozeným světlem.
 • Jak ‚zneškodnit‘ dostupné/přirozené světlo.
 • Trocha školní matematiky, která může být nápomocna při některých náročnějších expozicích s bleskem.
LEKCE 5: Bonusová
 • Použití barevných filtrů
 • Focení akce.
 • Záběry s bleskem plné emocí a pohybu.

pozn: tato bonusová lekce už neobsahuje zadání

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem. Externí blesk, který může být odpálen s TTL kabelem a/anebo je schopný fungovat bezdrátově. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1“.

A hlavně, prosíme, prostudujte si důkladně manuál k vašemu blesku ještě před začátkem kurzu (i když si uvědomujeme, že značná část vašeho manuálu k blesku nedává žádný smysl, věřte nám – i tak vám to pomůže před začátkem kurzu!).

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu studentům vřele doporučujeme pokračovat v objevování krásy detailů (spolu s bleskem) v kurzu Naučte se fotografovat detail kreativně.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Bryan Peterson

Bryan Peterson portret foto vyssi rozliseni

Bryan je fotografem víc než 35 let a učitelem fotografie už víc než 25 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování (více jak milion prodaných kopií) Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně a dalších. Je zakladatelem online fotografické školy Bryan Peterson School Of Photography www.BPSOP.com a její české a slovenské verze Škola Perfektní Fotografie www.PPSOP.cz. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu nebo INSTAGRAMu. Bryan je NIKON chlapík.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, v naší online škole a také jako instruktor v americké verzi naší školy BPSOP.com
Aktivně přispívá i do naší kreativní fotografické komunity FOTOKLUBOVNA.cz. Poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou (například Lightroom individuálně) a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s bleskem a s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu. Patrik je NIKON chlapík.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu ZÁHADA BLESKU ODHALENA

Scroll to top