NAUČTE SE EXPONOVAT KREATIVNĚ 1.

Instruktoři: Patrik Banas a Monika Banas
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 1.999 CZK

BESTSELLER v našem portfoliu!
Pronikněte do světa kreativní expozice, ovládněte jednou pro vždy svůj fotoaparát a získejte individuální zpětnou vazbu za bezkonkurenční cenu!

Tento kurz je bezpochyby bestsellerem v našem portfoliu a nejobíbenějším fotokurzem na Internetu. Jeho lekce jsou vytvořené na základě celosvětově velmi úspěšné Bryanovy knihy Naučte se exponovat kreativně.

Každý týden vám v lekci objasníme svět expozice, který může být často nejasný až odstrašující. Hned v první lekci se naučíte, jak lehké je fotografovat v módu manuální expozice. A díky Bryanovu jedinečnému vzdělávacímu přístupu a informativní zpětné vazbě budete okouzleni, jak je vlastně lehké porozumět vztahům mezi clonou (f/číslem), rychlostí závěrky a citlivostí ISO.

Tisíce fotografů se už naučilo, že Bryan dokáže těžké téma o exponování udělat lehce zvládnutelné. Hned v první lekci uvidíte a dozvíte se, jaký je rozdíl mezi správnou expozicí a kreativě-správnou expozicí.

Bojujete s termínem hloubka ostrosti? Víte, KTEROU clonu použít a kdy ji použít, abyste dosáhli co největšího kontrastu a ostrosti vašeho snímku? Víte, které dvě clony zajistí, aby vaše pozadí zůstalo rozostřené? Víte, KTERÁ clona v kombinaci se správným objektivem vám zajistí ostrost od jednoho metru až do nekonečna? Jestli hledáte způsob, jak mít VŽDY perfektní snímky, nebo nerozumíte, proč některé expozice fungují a některé ne, tak potom je toto ten správný kurz pro vás. Už jste objevili a přezkoumali vzrušující svět naplněný záběry plnými pohybu? Tento kurz vás naučí vše o kreativním použití rychlosti závěrky od zmrazení akce až po naznačení pohybu.

Tisíce fotografů se už naučilo, že Bryan dokáže těžké téma o exponování udělat lehce zvládnutelné. Přesvědčte se o tom i vy!

Tento kurz zahrnuje následující témata:

LEKCE 1
 • Základy expozice
 • Co je expozimetr
 • Správná expozice a kreativně správná expozice
 • Jak se dívá váš fotoaparát
LEKCE 2
 • Clona a hloubka ostrosti
 • Izolace objektu
 • “Příběh vyprávějící” fotografie
 • Širokoúhlé objektivy a teleobjektivy
LEKCE 3
 • “To je jedno” clona
 • Jak na siluety
 • Bonus – přechodové filtry
LEKCE 4
 • Rychlost závěrky a pohyb
 • Naznačení pohybu
 • Zmrazení akce
 • Sledování objektu v pohybu

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním expozičním módem. Základní setový objektiv je plně postačující. Žádná další fotografická výbava není nutná k absolvování tohoto základního kurzu!

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu vřele doporučujeme studentům pokračovat v objevování krásy exponování v navazujícím kurzu Naučte se exponovat kreativně 2.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

Bryan je fotografem víc než 30 let a učitelem fotografie už víc než 20 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně. Bryan je Američan a momentálně žije v Seattle, USA. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa (např. Toskánsko, Provensálsko, Praha…). Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.

Instruktor: Monika Banas

Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergem i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu NAUČTE SE EXPONOVAT KREATIVNĚ 1.

Scroll to top