NAUČTE SE FOTOGRAFOVAT DETAIL KREATIVNĚ

Instruktoři: Patrik Banas a Michaela Nesvadbová
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Termín není momentálně k dispozici.

Zveme vás na dobrodružnou cestu plnou zážitků a záběrů, ze kterých budou přecházet oči, do světa fotografie zblízka, do světa, ve kterém jde o holé milimetry!

Toto je náš kurz, který je věnovaný jenom a pouze výjimečnému světu fotografie detailu, s makroobjektivem i bez něj.

Již v první lekci vám vyvrátíme zažitý mýtus, že makrofotografie je jen o fotografování květin, včel a motýlů. Samozřejmě, žádný podobný kurz by bez těchto témat nebyl úplný, ale náš kurz zachází mnohem dál a představí vám mnohem více fotografických objektů, nad kterými už brzy budete v údivu přemýšlet „No jasně! Jak to, že mě to nenapadlo?“

Kurz je částečně sestavený na základě knihy Bryana Petersona Naučte se fotografovat detail kreativně a objevíte v něm detaily a intimní blízkost objektů nejenom s použitím makroobjektivu, ale také s pomocí širokoúhlého objektivu (včetně objektivu rybí oko) a teleobjektivu a zároveň samozřejmě i s velkým množstvím příslušenství pro fotografování zblízka /makrofotografii. Využijeme všechny možnosti, které máme, abychom se k objektu dostali co nejblíž – mezikroužky, makropředsádky, makrosáňky a také kruhový blesk. Jako bonus objevíte i skutečně finančně nenáročné domácí fotostudio na fotografování objektů zblízka bez rušivých stínů a také zjistíte, že váš domov je zlatým dolem pro pořizování skutečně působivých fotografií.

Tento čtyřtýdenní kurz je nabitý obrovským množstvím tipů a technik z oblasti fotografie detailu. Změní váš pohled na to, JAKÉ objekty jsou tou pravou makro-příležitostí a také obrátí naruby váš styl a celkový přístup k fotografování, protože již brzy zjistíte, jaké množství blízkých kreativních setkání na vás čeká na každém kroku bez ohledu na to, jaký objektiv máte ve svém batohu.

Obsah kurzu:

LEKCE 1
 • Co to znamená, když se řekne makro?
 • Makroobjektivy a mezikroužky
 • Předsklopení zrcátka
 • Objektivy pro fotografování zblízka, makropředsádky a kruhový blesk na fotografování detailů
LEKCE 2
 • Hloubka ostrosti a optické zákony
 • Jak těžit ze „všednosti“
 • Pozadí je stejně důležité jako popředí
 • Kdy je nejlepší čas fotit na výšku?
LEKCE 3
 • Domácí studiová sestava v kuchyni
 • Jak vytvořit vlastní „kapky rosy“
 • Úloha čistícího prostředku pro focení detailů
 • Poměry zvětšení v makrofotografii
LEKCE 4
 • Textury a vzory zblízka
 • Nezaostřené zdroje světla a odlesky
 • Využití nastavení vyvážení bílé
 • Širokoúhlý objektiv pro fotografování zblízka

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1“.

Doporučené vybavení:

Makroobjektiv, mezikroužky, odrazka, polarizační filtr, filtr neutrální hustoty.

Samozřejmě se v kurzu dozvíte o další výbavě, ale opravdu se jedná jen o doporučenou výbavu a není nutné si ji obstarávat pouze kvůli kurzu.

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu studentům vřele doporučujeme pokračovat v odhalování focení flory a květů v kurzu Fotografujeme floru.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Bryan Peterson

Bryan Peterson portret foto vyssi rozliseni

Bryan je fotografem víc než 35 let a učitelem fotografie už víc než 25 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování (více jak milion prodaných kopií) Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně a dalších. Je zakladatelem online fotografické školy Bryan Peterson School Of Photography www.BPSOP.com a její české a slovenské verze Škola Perfektní Fotografie www.PPSOP.cz. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu nebo INSTAGRAMu. Bryan je NIKON chlapík.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, v naší online škole a také jako instruktor v americké verzi naší školy BPSOP.com
Aktivně přispívá i do naší kreativní fotografické komunity FOTOKLUBOVNA.cz. Poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou (například Lightroom individuálně) a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s bleskem a s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu. Patrik je NIKON chlapík.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu NAUČTE SE FOTOGRAFOVAT DETAIL KREATIVNĚ

Scroll to top