Extra vyzývavá P52jka 2023!

Nie je to jednoduché. Znie to tak, ale nie je, verte nám! Každý týždeň jedna téma, každý týzdeň jedna (aktuálne nafotená) fotografia? Áno, presne o tom náš FOTOPROJEKT 52 je, a verte alebo nie – frčíme už deviaty ročník… a to aj napriek tomu, že z hromady v januári odhodlaných nezostane v decembri ani polovica 😉

To však nie je málo a klobúk dole pred všetkými! A vedzte, že tak, ako aj ten minulý (viď článok Extra vyzývavá P52jka 2022) a predminulý (viď článok Extra vyzývavá P52jka 2021), aj tento rok je ešte šťavnatejší, ešte chrumkavejší, ešte náročnejší, ešte zaujímavejší, ešte vyzývavejší – niektorí naši členovia (15 z nich) si totiž tento rok opäť dali výzvu dvojnásobnú! Aha:

Darja Nezvalová
– 52 odtieňov bielej

Květa Trčková
– jedlo a zátišie

Gabriela Valentová
– s niečím z výtvarky

Soňa Šerá
– kreatívne

Šárka Košatecká
– autoportrét

Renata Kuchařová
– s anjelom

Bára Blahová
– zjednodušiť oko, takže minimalisticky

Olga Dvořáková
– s červenou („hoď tam aspoň trochu červenej“)

Zuzana Pospíšilová
– s niekým z rodiny

Jirko Grulich
– s veršíkom v texte ku fotke

Denisa Hajdúková Mackovová
– ku každej fotke pridať báseň

Světla Purschová
– detail, z blízka, makro

Daniela Lettavová
– so zápalkami

Petr Večerka
– fotka s příběhem

8/52 POHLED Z BLÍZKA. Ono se řekne z blízka, pohoda, cosi tam flágnu 90kou a je, bude tam jakýsi detail nejlépe něco milého … a jdeme do sklepa pro láhev vína, aby jsme se mohli soustředit na jiné kreativní výzvy, třeba kreativní editing, že ? Ale to jsem daleko, příběh začal v pondělí, kdy bylo jasné, že bude jasné počasí na konjunkci planet. Začínal jsem být v klidu. Ale pak mi došlo, že Jupiter a Venuše jsou i přes ohnisko 600 proklatě daleko. Takže nic. Další fáze samozřejmě ta 90ka s kytkou, OK, ale …. Nápad přišel opět polehounku sám. Zabouchlé dveře s koulí v práci, nechtělo se mi obcházet celý blok, nikdo na bouchání nereaguje, říkám si : co tam asi robi … a koukám klíčovou dírkou, jaká je na pracovišti situace. Tu jsem sice nezjistil, ale nápad byl tady. Jen od středy došel přes ložnici, sprchu, pohled z venku do obýváku až k těm kýčovitým narcisům. Přeji všem pěknou neděli, Jsem ve sklepě.

7/52 BODKY A DVOJBODKY. A teď ten příběh. Začátek sahá až do 9.března 2013. Už jsem si začínal zbaběle myslet, že poprvé použiju „mobilovku“, kterou jsem zoufale spáchal, když jsem se ve středu urval na oblíbené kuželky a blýsknul šest koulí 🙂. Ale jak si říkám, na nápad je potřeba si počkat, třeba do soboty 19:42 …., On přijde, jen většinou zkouší naši trpělivost. A včera večer, když jsem přichvátal z práce to přišlo samo. Ten guláš, který jsem si uvařil je jakýsi planý, šup do něho oblíbenou směs pepřů. Různé formy pepře jsem objevil a oblíbil si při cestě po jižní Indii. Ta pepřová „plantáž“ byla neuvěřitelná, stejně jako pepře. Od té doby jedna z mých nejoblíbenějších vůní. Jen je roztřídit a udělat z nich ty bodky a dvojbodky byl s mojí jemnou motorikou pěkný oříšek. Přeji vám všem pěknou neděli.

6/52 ITALSKÝ (příběh). Do minulého týdne jsem nevěděl, jak se sejde téma „Italský“ s příběhem této fotky. Příběh, aniž jsem to tušil, začal 19. července 2014 na mýtné bráně v Miláně, cestou domů z Tour de France. U nefunkční brány jsme si vyslechli desítky asi jadrných nadávek italských řidičů, několikrát zkusili zaplatit kartou a pak jsme to vzdali a spěchali dál, domů. A minulý čtvrtek, v den vyhlášení tématu mi přistál doma dopis z Itálie, kterým Italové zahájili vymáhání dlužné částky za neuhrazené mýto z roku 2014. Za neprojetých 15 km si účtují 115,- Eu 🙂. Takže to je jasné, s Italskými prázdninami je konec. Nic nezaplatím a nenechám se zatknout nějakým karabinierem. A tak si už týden děláme Italské prázdniny doma. Vyhrabali jsme úžasnou knihu Jana Wericha „Italské prázdniny“, na protest piju místo vína pivo a vyhřívám se v záři reflektorů v obýváku. Tuž tak.

5/52 MAGENTA, je skvělá barva. Pro tento rok se určitě velmi hodí. A příběh téhle fotky? Je dlouhý jako historie Klimkovického retro kina. Tedy, kino je retro jen interiérem, jinak máme novou digitální technologii a hrajeme všechny premiéry jako ostatní. A příběh této fotky začal díky Alici, která se před několika lety nejvíce zasloužila o rekonstrukci a záchranu našeho kina. A při ní se měnila i krásná „magentová“ opona za novou. A ta stará? Ta se nastříhala, vyprala a našily se z ní rekvizity pro místní pěvecký sbor a zbylé kusy jsme si rozebrali my, staromilci na památku a schovali ve skříni až někdo dostane krásný nápad na téma 5/52 a kus staré opony kina z 50. let se stává rekvizitou 🙂

Martina Patrmanová
– nafotené mobilom

Tak priatelia, držíme palce, nech túto výzvu zdoláte a tešíme sa na úžasné výsledné albumy na konci roka 2023!!! 😉

PPSOP.cz

#fotokurzyonline #ppsopcz #fotoprojekt52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top