FOTOMARATONLINE

První ročník PPSOP.cz FotomaratONline proběhl 3. 10. 2020.

Co je to FotomaratONline? Skvělá fotografická výzva pro všechny fotografy – zcela online – zúčastnit se můžete kdokoliv! Vaším úkolem je v průběhu dne v určeném čase nafotografovat sérii fotografií – jednu fotografii na každé z vyhlášených témat, teda celkově 5 fotografií a nahrát je do prostředí k tomu určenému (další detaily a podmínky najdete níže v „Pravidlech FotomaratONline“).

FotomaratONline 2020 – galéria tém

FotomaratONline 2020 – vyhodnocení témat

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, tak jsme se nakonec rozhodli vybrat nejen první místo z každého tématu, jehož autor získá cenu, ale i další 2 fotografie jako čestné uznání…

Vyhodnocení jednotlivých témat je tu! Gratulujeme!

FotomaratONline 2020 – finální vyhodnocení

Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Obdrželi jsme celkem 54 registrací, děkujeme všem, co se přihlásili a gratulujeme těm, co „doběhli“ do cíle a splnili všechna předem stanovená pravidla. Vyhodnocování bylo napínavé, porotci měli více favoritů, nakonec rozhodli takto:

1. MÍSTO – Květa Trčková
2. MÍSTO – Darja Nezvalová
3. MÍSTO – Roman Frýdl

ČESTNÉ UZNÁNÍ: Jana Nicolas a Soňa Šerá

Kompletní galerii vítězných fotek najdete zde. Gratulujeme!

FotomaratONline PPSOP 2020

Hlavní partner

VFFOTO – Skvělé filtry pro každé světlo. Vyzkoušejte si skvělou foto inovaci – magnetické filtry pro absolutně snadnou a pohodlnou práci!

Hodnocení a ceny:

Hodnotícím kritériem je vystižení tématu, nápad / kreativita, originalita a technické zpracování. Hodnotí se jednak fotografie v rámci daného tématu (hodnotitelem je garant daného tématu, který vybere vítězný záběr) a také celá série fotografií (hodnotitelem je celá odborná 5-ti členná porota). Pro vítěze jsou připravené krásné a hodnotné ceny od partnerů FotomaratONline – společnosti VFFOTO.com a naší ONLINE Školy Perfektní Fotografie.

 • Cena pro celkového vítěze: kupón na nákup produktů VFFOTO v hodnotě 4000 Kč!
 • Cena pro druhé místo v celkové soutěži: kupón na nákup produktů VFFOTO v hodnotě 2000 Kč!
 • Cena pro třetí místo v celkové soutěži: kupón na nákup produktů VFFOTO v hodnotě 1000 Kč!
 • Cena pro pět vítězů jednotlivého tématu: slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč!

Pravidla FotomaratONline 2020:

 • Registrací souhlasíte s těmito pravidly a podmínkami akce. 
 • Akce FotomaratONline 2020 se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje a uhradí poplatek. Registrace budou uzavřeny 2. 10. 2020, ve 22:00.
 • Účastnický poplatek je 90 Kč a je nevratný. 
 • FotomaratONline 2020 se koná v sobotu 3. října 2020. Soutěžních témat je celkem pět a budou vyhlášena v 10:00 LIVE . E-mail s vyhlášenými tématy spolu s pokyny, pravidly a link do web prostředí pro nahrání soutěžních snímků bude soutěžícím odeslán kolem 10:30 (překontrolujte si správnost vaší e-mailové adresy). 
 • Je nutné, aby soutěžní fotografie měly zachovány původní EXIF informace.
 • Od každého tématu se odevzdává pouze jedna soutěžní fotografie. Během soutěže lze pořídit na každé téma více fotografií, ale do web prostředí lze na každé téma nahrát pouze jednu. Není nutné, aby byly pořízeny (nafoceny) ve stejném pořadí, jako jsou zadána témata (témata lze fotit na přeskáčku), ale POZOR – do web prostředí musí být nahrány v daném pořadí.
 • Při odevzdávání dat musí počet snímků a jejich pořadí odpovídat zadání = 5 fotografií. Uložené série fotografií jednotlivých účastníků budou hodnoceny porotou. 
 • Doporučujeme soutěžní fotografie neupravovat! Mimo fotoaparát jsou povoleny pouze minimálnú úpravy (ořez, převod do ČB), odborná porota při hodnocení klade důraz zejména na kreativní nápad a způsob pořízení záběru a přehnané úpravy hodnocení spíše pokazí. Pozor – stále je nutné zachovat EXIF ​​informace záběru, které jsou podmínkou účasti – viz výše! 
 • Soutěžící, který nesplní některé z pravidel soutěže, bude ze soutěže vyřazen. Rozhodnutí pořadatele o vyřazení fotografie/soutěžícího ze soutěže je konečné a není proti němu možné žádné odvolání. 
 • Slávnostní vyhlášení výsledků – vítězů FotomaratONline je plánováno na 17.10. Vzhledem k tomu, že naše porota je medzinárodní a koordinace hodnocení trvá určitý čas, vyhrazujeme si právo datum vyhodnocení v případě potřeby mírně posunout.
 • Ceny budou odeslány vítězům poštou, případne emailem (kupony) v závislosti od charakteru výhry.
 • Registrací současně souhlasíte s možností zveřejnění soutěžních snímků v propagačních materiálech PPSOP.cz. Autorská práva zůstávají samozřejmě fotografovi. Vítězné série mohou být zveřejněny na webových stránkách PPSOP.cz, VFFOTO.com, BPSOP.com, FotomaratONline.cz a na všech jejich sociálních sítích (blog, Facebook, Instagram a pod.)
 • Zarezervováním si svého místa na FotomaratONline souhlasíte se „Všeobecnými obchodními podmínkami“ Online Školy Perfektní Fotografie, které najdete zde.

Scroll to top