FotomaratONline – vyhodnocení témat

První říjnovou/októbrovú sobotu se konal první ročník našeho FotomaratONline 2020. Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Podmínkou bylo všech 5 fotografií nahrát s originálními EXIF daty do web prostředí k tomu určenému do předem stanoveného času, což se ukázalo jako největší výzva fotomaratonu… nuž ale o tom maratony jsou 😉

Děkujeme všem, co se přihlásili. Obdrželi jsme celkem 54 registrací a to je na první ročník prostě perfektní 🙂 Bohužel ne všichni nakonec zvládli “doběhnout do cíle” – nahrát všechny fotky v časovém limitu, případně chyběla originální EXIF data a to často u fakt skvělých fotek, což nás mrzelo, ale pravidla jsou pravidla, takové fotky jsme do soutěže zařadit nemohli.

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, tak jsme se nakonec rozhodli vybrat nejen první místo z každého tématu, jehož autor získá cenu, ale i další 2 fotografie jako čestné uznání… Vyhodnocení jednotlivých témat je tu! Gratulujeme!

Cena pro pět vítězů jednotlivého tématu

slevový kupón na nákup libovolného online fotokurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč!

A POZOR – kdo se stal celkovým vítězem FotomaratONline 2020, který získá ceny od partnera soutěže VFFOTO.com? To se dozvíte již brzy!

Téma #1 – ČERVENÁ

Garant tématu: BRYAN PETERSON

Bryan je zakladateľ PPSOP.cz, autor mnohých fotografických kníh a taktiež našich ONLINE kurzov, napríklad aj kurzu Záhada blesku odhalena, ktorý otvárame 6.11.

Vítěz tématu: Roman Frýdl

Druhé místo Soňa Šerá a třetí místo Veronika Konopíková

Galerie témy #1 Červená je zde.


Téma #2 – ZKUSIL/A JSEM TO KREATIVNĚ

Garant tématu: MONIKA BANAS

Monika je fotografka, autorka a inštruktorka viacerých našich kurzov a miluje portréty. Vedie napríklad aj kurz Portrét kreatívne.

Vítěz tématu: Kateřina Smidová

Druhé místo Roman Frýdl a třetí místo Julie Blažejová

Galerie tématu #2 ZKUSIL/A JSEM TO KREATIVNĚ je zde.


Téma #3 – OKO / OČI

Garant tématu: SCOTT STULBERG

Scott je autor a inštruktor nášho kurzu Tváří v tvář. Rád cestuje a fotí krajinu a ľudí po celom svete. Potrpí si na ostrosť, je to ostrý chlapík.

Vítěz tématu: Blanka Musílková

Druhé místo Květa Novotná a třetí místo Petra Toboříková

Galerie tématu #3 OKO / OČI je zde.


Téma #4 – ČÁRA

Garant tématu: PATRIK BANAS

Patrik sa rád dlho hrá s dlhou uzávierkou – a v PPSOP.cz o tom má kurz Dlouhá expozice ve dne i v noci. Čiary radšej fotí ako kreslí a bez 24-70mm nevychádza z domu.

Vítěz tématu: Andrey Kavpush

Druhé místo Květa Trčková a třetí místo Soňa Šerá

Galerie tématu #4 ČÁRA je zde.


Téma #5 – ČAS NA ČOKOLÁDU

Garant tématu: MICHAELA NESVADBOVÁ

Michaela je najnovší člen tímu inštruktorov PPSOP.cz – je inštruktorkou v kurze Naučte se exponovat kreativně 2. Svoj „Kanón“ má vždy pri ruke a nemá rada čokoládu 😉

Vítěz tématu: Květa Trčková

Druhé místo Tereza Píchová a třetí místo Jana Nicolas

Galerie tématu #5 ČAS NA ČOKOLÁDU je zde.


1 thought on “FotomaratONline – vyhodnocení témat

  1. Reply

    […] témata a to v daném časovém limitu. Vítězové jednotlivých témat již byli vyhlášeni (výsledky dostupné ZDE), nyní máme milou povinnost vyhlásit i celkové vítěze, tak pojďme na […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top