NAUČTE SE VIDĚT A KOMPONOVAT KREATIVNĚ

🎁 SLAVÍME NAROZENINY! 🎁
SLEVA 20% na tento ONLINE fotokurz!

Přímo při platbě zadejte do příslušného políčka slevový kód: BDAY20
Akce* platí do 5.5.2023.

Instruktor: Monika Banas
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Termín není momentálně k dispozici.

Odhalte svět plný prvků designu a působivé kompozice!

Jak vidíte svět kolem vás? Vnímáte to, co ostatní často přehlédnou, nebo naopak vy často přehlédnete to, co vidí ostatní? Přemýšleli jste někdy, proč jsou některé fotky působivější než jiné? A čím to je, že některé fotky „to v sobě mají“ a některé ne? Pokud ano, pak vás určitě tento kurz osloví! Otázkou totiž není, jak řekl Henry David Thoreau, „nač se díváte, ale co vidíte“!

A pokud máte někdy pocit, že vás „umění vidět“ obešlo, tak vás chceme utěšit, že v tom rozhodně nejste sami! Většina fotografů nemá ani tušení, jak vyjádřit to, co je obklopuje. Snaha dostat úplně vše do jediného záběru je část jejich problému. Druhou částí je nevědomost, jak svět vidí váš objektiv a taktéž určitá averze k pohledu z jiného úhlu.

To však můžeme společně změnit! Otevřeme vám oči do rozsáhlého a inspirujícího světa fotografie, prvků designu a působivé kompozice. Tyto základní prvky jsou pilířem umění vidět. A schopnost vnímat je a správně komponovat vám poskytne nespoutané možnosti, které jste si předtím ani neuměli představit. A možná, že se vám dobrá kompozice někdy zdá jako nějaké kouzlo, vy však se toto kouzlo můžete naučit a projevit svůj přirozený smysl pro design. Tento kurz vám pomůže vytvářet fotografie, ve kterých vyjádříte své umělecké cítění a výsledkem budou vynikající a působivé záběry.

Kompozice je něco jako skládačka puzzle, se všemi těmi malými kousky, které se dožadují vaší pozornosti. Pokud sestavíte všechny tyto části správně, dostanete záběr, který má smysl, dobře se na něj dívá a který donutí diváka zadívat se na něj déle. Ale pokud je spojíte jen tak, bez přemýšlení, výsledek bude zmatek barev, tvarů a kousků, které nemají žádnou hodnotu. Uspořádání jednotlivých prvků je klíčovým faktorem vyjádření vámi fotografovaného objektu, toho, co chcete záběrem říct, odevzdat, emocí, které chcete vyjádřit. Malé změny ve vzhledu mohou mít výrazný vliv na úroveň výsledného záběru a celkový dojem z něj. Proto by měla být kompozici věnovaná důsledná pozornost ještě předtím, než zmáčknete spoušť vašeho fotoaparátu.

Bryan a Monika nabízejí čtyři skvělé lekce, které probudí toho kreativního, ale zatím spícího obra „umění vidět a vytvořit působivou kompozici“ v každém z vás a čtyři zadání, která pro vás budou skutečnou výzvou i zábavou. Není žádných pochyb, že na konci tohoto kurzu se už nikdy nebudete dívat na svět stejně jako doposud, bez ohledu na to, jaké byly vaše dosavadní zkušenosti!

Tento kurz zahrnuje následující témata:

LEKCE 1
 • Hledání úspěšné kompozice
 • Prvky dizajnu – linie, struktura, vzor
 • Využití prvku dizajnu pro pusobivou kompozici
 • Prolomte nudu
LEKCE 2
 • Barva
 • Základní barvy
 • Doplňkové barvy
 • Harmonie barev a kde je hledat
LEKCE 3
 • Pravidlo třetin
 • Kdy porušit pravidlo třetin
 • Horizontálně nebo vertikálně
 • Vymačkejte ho na maximum
 • Kompozice a prostor
LEKCE 4
 • Vyplnění záběru
 • Důležitost pozadí a rušivé prvky
 • Použití rámování v rámci záběru pro zesílení efektu fotografie
 • Podívejte se nahoru
 • Výběr objektivu a ohniskové vzdálenosti a jejich vliv na výslednou fotografii
0
stran
hodnotných studijních materiálů
0
fotografií
kreativní inspirace
0
videí
z celého světa
0
zadání
vaše motivace jít fotit
0
hodin
denně přístupné fórum otázek a odpovědí
0
%
garance spokojenosti

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem, základní setový objektiv nebo objektivy v rozmezí něco mezi 18-150mm, stativ.
Absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1.“ nebo velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu vřele doporučujeme studentům pokračovat v objevování krásy barev v kurzu Naučte se používat barvu kreativně.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Bryan Peterson

Bryan Peterson portret foto vyssi rozliseni

Bryan je fotografem víc než 35 let a učitelem fotografie už víc než 25 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování (více jak milion prodaných kopií) Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně a dalších. Je zakladatelem online fotografické školy Bryan Peterson School Of Photography www.BPSOP.com a její české a slovenské verze Škola Perfektní Fotografie www.PPSOP.cz. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu nebo INSTAGRAMu. Bryan je NIKON chlapík.

Instruktor: Monika Banas

Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergem i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu NAUČTE SE VIDĚT A KOMPONOVAT KREATIVNĚ

Scroll to top