Téma Fotoprojektu 52/2021 – PES (34/52)

Vítejte ve třicátém čtvrtém týdnu sedmého ročníku Fotoprojektu 52! Dnešní den je opět co slavit! Úspěšně jsme zdolali další týden, máme tu zase čtvrtek a to je k oslavám vždy důvod, nicméně dnes je důvod ještě i jiný. Dnes totiž slaví svůj den ten, co skákal přes oves a zelenou louku, je vesel stále a chodí za ním myslivec s pérem na klobouku! Ano, je to tak, 26.8. je Mezinárodní den psů!

A jak tento slavný den věnovaný čtyřnohým domácím mazlíčkům vznikl? Poprvé byl vyhlášen v roce 2004 a postarala se o to milovnice zvířat Colleen Paige, která tím chtěla upozornit především na zvířata bez domova, aby jim tak pomohla domov najít. Datum tohoto svátku – 26. srpen nebylo vybráno náhodou. Když Coleen bylo 10 let, jejich rodina si právě v tento den adoptovala svého prvního psa.

A to by v tom byl zakopaný pes, abychom toho nevyužili při vyhlašování nového tématu. Někdy to vymýšlení témat, přesněji řečeno psaní těchto článků, jde jak psovi pastva. Ono teda není divu, když pisatel je studený psí čumák, co po něm ani pes neštěkne a chování má řeznického psa. A pak že jaký pán, takový pes a že pes, který štěká, nekouše, to tak, známe své lidi. A jestli si myslí, že projdou ty psí oči, co dělá vždy, když se blíží čtvrtek, tak ne! Ať je léto nebo zima, ať je třeba počasí pod psa, ať se klidně staví na zadní, článek ve čtvrtek musí vyjít! To přeci účastníkům projektu nemůžeme udělat. To by nám totiž taky mohli ze skupiny utéct, už by tam nebyla taková psina a vypadalo by to, že tam chcíp pes. Koneckonců pes je nejlepší přítel člověka a nebude z psa slanina, ani z vlka beranina.

Dříve než pes zaštěká, vyhlašujeme další téma fotoprojektu. Těšíme se na vaše psí kusy za foťákem a vůbec nám nebude vadit, když v galerii budou fotky každý pes jiná ves. Ba naopak!

HAF!


34/52 – PES


Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 5.9. 2021

Ilustrační fotky jsou od účastníků projektu, kteří v minulých ročnících nafotili psí život. Děkujeme!


Foťte s námi, těšíme se na vaše fotky!

PPSOP.cz

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top