Téma Fotoprojektu 52/2022 – ÓDA NA MLÉKO (21/52)

Vítejte ve dvacátém prvním týdnu osmého ročníku Fotoprojektu52. Přemýšleli jsme, jaké téma zařadit, co ještě letos nebylo, co by se tento týden hodilo… no a říkali jsme si, že dlouho jsme nepěli ódy! Pokud nás záznamy neklamou, naposledy byla óda v loňském roce na téma paprika.

A tak to napravíme a hezky pěkně si zazpíváme. Tedy zafotíme. No a téma ódy se tak trochu nabízí samo, neboť se blíží Světový den mléka, který byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní mlékařskou federací (IDF) před 65 lety. Původně připadal Světový den mléka na čtvrté květnové úterý, poslední roky se ustanovil pevný termín a to první červen, jenž bývá spojen s Mezinárodním dnem dětí. Spojení těchto dvou svátků nebylo náhodné, WHO tak chtěla upozornit na mýty o údajné škodlivosti mléka ve spojitosti se zdrojem vápníku důležitého pro dětský vývoj.

A jak jste na tom se spotřebou mléka vy? Také se ho u vás nejvíce „vypije“ při pokusech o kreativní fotku „výšplechu“? Nebo jste snad milovníci mléka do kávy či čaje? Či raději mléčnou koupel? Ať je to tak, či tak, na fotky se už teď těšíme!


21/52 – ÓDA NA MLÉKO


Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 5.6. 2022

Ilustrační fotky jsou od studentů kurzu Kreativní fototechniky a od účastníků fotoprojektu.


Foťte s námi, těšíme se na vaše fotky!

PPSOP.cz

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top