Téma Fotoprojektu 52/2022 – DOPIS/Y (35/52)

Vítejte ve třicátém pátém týdnu osmého ročníku Fotoprojektu52. Také máte pocit, že je dnes pondělí? Nenechte se mýlit, je čtvrtek! Uf, už jen 2 dny a je opět víkend. Začínat školní rok ve čtvrtek je celkem praktické. Souhlasíte?

A když už nám začala škola, trochu se dovzděláme. Víte, co je dnes za den? Teda kromě prvního školního dne a Dne Ústavy Slovenskej republiky… Tušíte někdo? Prvního září se slaví World Letter Writing DaySvětový den psaní dopisů.

Tento den založil australský spisovatel, umělec a fotograf Richard Simpkin, který miluje psaní ručně psaných dopisů. Vše začalo tím, že začal psát lidem, které považoval za australské legendy. Oni mu dopisem odpovídali a toho R|ichard využil a v roce 2005 v\dal knihu „Australské legendy“. V knize vzdal hold umění psát dopisy a ohlédl se za tím, jak mu to všechno změnilo život. Aby ještě více proslavil ručně psané dopisy, založil v roce 2014 Světový den psaní dopisů…

Samotné psaní dopisů existuje již po staletí a bylo přítomno již v dobách starého Egypta a Řecka. Tehdy se však dopisy psaly na materiály, jako je kov, olovo, voskem potažené dřevěné tabulky, úlomky keramiky, zvířecí kůže a papyrus. Dříve, v 17. a 18. století, se dopisy používaly pouze k zasílání informací, konkrétních zpráv, informací nebo pozdravů. Jiní používali dopisy k výměně myšlenek a formulaci kritického myšlení o konkrétních tématech. Proto několik shromážděných dopisů z minulosti slouží historikům jako archiv osobních a diplomatických interakcí. Slouží dokonce k určení toho, jak se mnohé události v dějinách odehrály.

Odtud se dopisy staly uměleckou formou a vynikly jako literární žánr. Situace se velmi změnila, když vznikly poštovní služby a lidé začali používat dopisy k osobnímu styku. Ve skutečnosti byly dopisy v době války jediným způsobem, jak mohly rodiny a milenci zůstat v kontaktu…

Psaní dopisů se v dnešní době proměnilo v posílání e-mailů, SMS, či psaní komentářů na sociálních sítí. Není to škoda? Tak si tento den připomeňme projektovým tématem. Těšíme se na vaše dopisy.

A jen připomínáme, že od zítřka startují naše online fotoKURZY, která stále můžete zakoupit SE SLEVOU – 15%!

POZOR, slevová akce platí pouze do pátku 2.9. 2022 do půlnoci
přímo při platbě zadejte do příslušného políčka slevový kód: SKOLA15

Sleva sice neplatí na novinku v našem portfóliu – krajinářský kurz „Krajina cestou necestou„, který otevíráme 2.9., ale i tak vás do něj srdečně zveme, instruktor Marián Béreš se už těší na 6 týdnů společného krajinářského focení.

Těšíme se na vás v kurzech!


35/52 – DOPIS/Y


Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 11.9. 2022
(c) Pavla Bumbová‎

Foťte s námi, těšíme se na vaše fotky!

PPSOP.cz


Slevová akce platí na tyto naše ONLINE fotokurzy z aktuálního portfólia:


*Slevová akce “3…2…1… ŠKOLA!” se vztahuje na vybrané aktuálně dostupné online fotokurzy z našeho portfólia kurzů (8 fotokurzů – viz seznam výše v článku) a na již zvýhodněný balíček kurzů Naučte se exponovat kreativně 1 a 2, tedy kurzy, které otevíráme na podzim 2022. Pozor – akce neplatí na novinku – kurz „KRAJINA CESTOU NECESTOU“. Akce platí od 15.8. 2022 do 2.9. 2022. Sleva není automatická, přímo při platbě musíte zadat do příslušného políčka slevový kód: SKOLA15 a cena kurzu se následně sníží přímo v nákupním košíku. Sleva platí na termín daného kurzu v roce 2022, počet není omezen. Slevu není možné vyplatit v hotovosti ani kombinovat s jinými slevami. Slevu nelze nárokovat zpětně.


Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top