Téma Fotoprojektu 52/2023 – HRÁTKY S VODOU (27/52)

Nechceme úplně stahovat kalhoty, když brod ještě daleko, ale tak trochu nám začíná téct do bot, neboť už tu zase máme čtvrtek a nové téma zatím nevymyšleno. Ten život vážně plyne jak voda. Ale jednou tato chvíle přijít musela, neboť tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

No nic, tak se aspoň pokocháme výhledy z oken, pod kterými teče vodička, napojíme koníčka, zkontrolujeme, jestli voda má rozpuštěné vlasy a vyzkoušíme, jestli nás voda udrží nad vodou. A to by bylo, aby žába, co sedí na prameni, z něj neseskočila a nevytryskl pramen nápadů. Protože jestli ne, tak se obáváme, že by to byla voda na mlejn všem nedočkavcům, co netrpělivě od rána nové téma vyhlíží. To by nám ještě scházelo, aby se ve skupině začaly čeřit vody. Ačkoliv je teď ve skupině ticho jak před bouří, nemůžeme to riskovat, přeci jen tichá voda břehy mele. No a taky samozřejmě nechceme dopustit fotografické vyprahnutí. Horké letní dny je třeba osvěžit kreativní fotovýzvou…

Ha, už to máme! Právě nás polila živá voda a vodotrysk nápadů je tu! A kdyby někdo žíznil po inspiraci, tak fotit na toto téma se dá třeba:

  1. Kapky do vody: Stačí mít vhodnou nádobu s vodou a vytvořit pod ní vhodný podklad (například barevný papír). Poté pouštějte kapky do vody a zachyťte ty magické okamžiky, kdy se voda rozprostírá do tvarů a vytváří vlny.
  2. Odraz ve vodě: Experimentujte s kompozicí a různými povrchy vody, abyste vytvořili zajímavé odrazy objektů. Můžete zkusit fotografovat budovy, stromy nebo portréty a využít vodní hladinu jako zrcadlo.
  3. Pohyb vody: Můžete zvolit dlouhou expozici a fotografovat proudící vodu, jako jsou řeky, vodopády nebo fontány. Tímto způsobem vytvoříte efekt rozmazané vody, který dodá vašim snímkům dynamiku a energii. Nebo naopak s rychlým časem vodu zmrazit, zachytit šplouchanec či cákanec.
  4. Barevné kapky: Pro další kreativní efekt můžete vodu obarvit pomocí barevných kapének. Přidejte pár kapek potravinářského barviva do nádoby s vodou a sledujte, jak se barva rozprostírá a tvoří zajímavé obrazce. Tuto techniku můžete použít jak při fotografování kapky do vody, tak při zachycování odrazů.
  5. Makrofotografie: Hrátky s vodou jsou také skvělým tématem pro makrofotografii. Přiblížte se k vodním kapekám, kapičkám na květinách nebo kapkám na listech a objevte úžasné detaily, které očím běžného pozorovatele unikají.
  6. Fotografie v dešti: Dešťové kapky mohou poskytnout neuvěřitelné množství zajímavých fotografií. A když nebude pršet, můžete si déšť sami vyrobit.
  7. Bublinky ve vodě: Užijte si zábavu s různými předměty, vhazujte do sklenice s vodou různé předměty či ovoce.

A pokud vás hrátky s vodou nadchnou, vřele doporučujeme účast v kurzu Kreativní fototechniky, kde skoro v každé lekci nějaká technika s využitím vody je. Kurz se bude otevírat v listopadu…


HRÁTKY S VODOU

27/52

(c) Tereza Píchová

Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 16.7. 2023


#ppsopcz #fotokurzyonline #fotoprojekt52 #p52

Pro každodenní inspiraci se přidejte do naší fotokomunity!

FOTOKLUBOVNA.cz

FOTOPROJEKT 52

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top