Téma Fotoprojektu 52/2023 – BARBIE STYL (31/52)

Díky novému filmu s Margot Robbie zažívá panenka Barbie velký comeback. Růžové šílenství je teď doslova všude a tak jsme nemohli odolat. Lépe řečeno Monika nemohla odolat. Ale skvěle to vymyslela, ostatně jako vždy 🙂

Historie panenky Barbie sahá až do padesátých let 20. století, kdy v roce 1956 Ruth Handlerová, spoluzakladatelka společnosti Mattel, navštívila Německo a narazila na panenku Bild Lilli. Tato panenka byla inspirovaná německým komiksem a měla odvážný, módní styl. Ruth Handlerová si všimla, že dospělé ženy si oblíbily tuto panenku a začala vidět potenciál vytvoření podobné panenky pro děti.

Po návratu do Spojených států Ruth Handlerová přesvědčila svého manžela Elliota, který byl výkonným ředitelem společnosti Mattel, aby společnost vyvinula novou panenku. V roce 1959 byla panenka Barbie oficiálně představena na veletrhu hraček v New Yorku. Jmenovala se podle jejich dcery Barbary a měla dlouhé nohy, tenký pas a podoby modelky. Tato změna v designu panenek byla tehdy revoluční, protože většina panenek v té době měla podobu batolecích nebo novorozeneckých dětí.

Těšíme se na vaši kreativitu a originalitu. Neočekáváme portrétované fotografie, ty jsme fotili nedávno 🙂 Jde nám především o ten styl a barvy!


BARBIE STYL

31/52

(c) Květa Trčková

Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 13.8. 2023


#ppsopcz #fotokurzyonline #fotoprojekt52 #p52

Pro každodenní inspiraci se přidejte do naší fotokomunity!

FOTOKLUBOVNA.cz

FOTOPROJEKT 52

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top