NAUČTE SE POUŽÍVAT BARVU KREATIVNĚ

🎉 V nabídce naposledy! Na tento fotokurz sleva 30%! 🎉
Původně 3999,- nyní 2793,- Kč

Při platbě použij kód BARVA30. Akce* prodloužena do 11.6.2024.

Instruktoři: Patrik Banas a Michaela Nesvadbová
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

Délka kurzu: 4 týdny
Cena: 3.990 CZK

Jak pracovat s barvou, kompozicí a expozicí, aby vaše snímky zářily barvami.

Pokud znáte Bryanovu tvorbu, tak vám jistě neuniklo, že Bryan zbožňuje barvy. V tomto kurzu budete donekonečna odhalovat jak barevně VIDĚT, KOMPONOVAT a EXPONOVAT.

Zjistíte, že barva ovlivňuje vaší mysl a pocity a pochopíte, proč je právě umístnění barev tak podstatné a důležité pro skvělou kompozici.
Barva je o pocitech a také o vnímání její celkové vizuální váhy. Tento kurz vám otevře oči, abyste uměli využívat barvy pro váš fotografický prospěch. Naučíte se důležitost zastoupení jednotlivých barev a dozvíte se, jak s nimi pracovat ve finálním výsledku a kompozici.

Pokud je barva něco, co prostě „nevidíte“ nebo pokud chcete nahlédnout na barvu blíže, tak toto je kurz pro vás! Navždy vám změní pohled na barvy a bude vás inspirovat jak využít barvy v celkové kompozici. No a navíc, Bryan se také podělí o jeho překvapivě lehké, ale přesto skryté tipy na následnou úpravu barev, abyste dosáhli výrazné efekty.

Obsah kurzu:

LEKCE 1: Světlo, expozice a barva
 • Světlo a věda o světle
 • Expozice a barva
 • Vyvážení bílé a barevnost
LEKCE 2: Barva a kompozice
 • Využití barvy na zvýraznění
 • Aditivní versus subtraktivní barvy
 • Doplňkové, analogické a monochromatické barvy
LEKCE 3: Barva a nálada
 • Barva a vizuální váha
 • Vystupující a ustupující barvy
 • Použití barev jako nekonečného pozadí / popředí
 • Využívání barevných tahů štětce
LEKCE 4: Barva … a co s ní dále?
 • Psychologie barev
 • Využívání nástrojů na zlepšení barev / filtry
 • Zpracování barev v postprocesu
0
stran
hodnotných studijních materiálů
0
fotografií
barev z celého světa
0
videí
exkluzivně z místa fotografického činu
0
zadání
inspirace a vaše motivace jít fotit
0
týdnů
ve skvělé komunite fotografů
0
hodin
denně přístupné fórum otázek a odpovědí

Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu „Naučte se exponovat kreativně 1“.

Samozřejmě se v kurzu dozvíte o další výbavě, ale opravdu se jedná jen o doporučenou výbavu a není nutné si ji obstarávat pouze kvůli kurzu.

Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu studentům vřele doporučujeme pokračovat v odhalování tajů kompozice v kurzu „Naučte se vidět a komponovat kreativně“.

Zpětná vazba studentů:

Více našich hodnocení zde.

Instruktor: Bryan Peterson

Bryan Peterson portret foto vyssi rozliseni

Bryan je fotografem víc než 35 let a učitelem fotografie už víc než 25 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování (více jak milion prodaných kopií) Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně a dalších. Je zakladatelem online fotografické školy Bryan Peterson School Of Photography www.BPSOP.com a její české a slovenské verze Škola Perfektní Fotografie www.PPSOP.cz. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu nebo INSTAGRAMu. Bryan je NIKON chlapík.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, v naší online škole a také jako instruktor v americké verzi naší školy BPSOP.com
Aktivně přispívá i do naší kreativní fotografické komunity FOTOKLUBOVNA.cz. Poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou (například Lightroom individuálně) a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s bleskem a s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu. Patrik je NIKON chlapík.

Instruktor: Michaela Nesvadbová

michaela nesvadbova instruktor ppsop.cz

Láska k fotografování a touha učit se nové věci přivedla Michaelu do Školy Perfektní Fotografie, kde se mimo jiné naučila, jak sama říká, lehat do kaluže, je-li to pro perfektní záběr třeba, navštěvovat smetiště, skládat odrazku, mít neustále oči na stopkách a v hlavě expozimetr. Fotoaparát je její věrný parťák, má ho stále při ruce, všude s ním chodí a zažívá všelijaká dobrodružství, o kterých píše na svém blogu. Má cit pro sdílení zkušeností a znalostí a dobře sestavenou zpětnou vazbu považuje za základ efektivní výuky. Proto jí PPSOP styl vzdělávání oslovil a nabyté zkušenosti z mnoha fotografických kurzů či workshopů doma i v zahraničí a z vlastní fotografické tvorby ráda předá dál. Na jejich fotkách se nezapře láska k barvám a k focení portrétů, sama však chodí v černém a neholduje autoportrétům. Ukázku fotek můžete najít ZDE.

Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Video | Studenti kurzu NAUČTE SE POUŽÍVAT BARVU KREATIVNĚ

Scroll to top