Téma Fotoprojektu 52/2023 – ZIMNÍ FLAT LAY (2/52)

Tak trochu jsme doufali, že letos bude mít týden sedm dní. Ale zřejmě ne, opět to vypadá, že po čtvrtku bude přicházet zase čtvrtek. Ano, je to neuvěřitelné, ale další téma je tu. A to znamená jediné, kdo ještě nemá nafocené první téma, měl by si pospíšit, protože my už rozjíždíme kolo druhé. Kdo s námi nějaký ten čtvrtek fotí, asi si na toto tempo zvykl, kdo letos naskočil poprvé, nechť vítá na kolotoči, ze kterého úplně tak snadno nejde vystoupit. A že se vám občas bude motat hlava, na to se připravte. Ale nevyskakujte ze jízdy, za ten zážitek na konci to opravdu stojí.

Druhé téma uzavře takový miniprojektík, který jsme v rámci našeho fotoprojektu započali. Kdo s námi fotil už i v roce 2020, 2021 a 2022, dočká se kompletní série. Fotili jsme totiž už podzimní, jarní i letní flat lay fotografie. Do party tak chybí už jen zimní, kterou si nafotíme právě teď. Tak hurá na to.

Koláž všech 4 flat lay fotografií případně můžete vložit do komentáře pod uveřejněnou fotku.

A co že to fotografie typu „flat lay“ vlastně je? Zjednodušeně řečeno fotografie naležato (flat = plocho a lay = ležet), fotografie „zátiší“ foceného kolmo shora. 

ZIMNÍ FLAT LAY

2/52

(c) Vladimír Koukal

Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 22.1. 2023


Ilustrační fotky jsou od účastníků projektu nafocené na téma „Flat lay“ v minulých ročnících.

Praktické informace pro nové účastníky

 1. AKTUÁLNÍ FOTOVÝZVA
  V tomto fotoprojektu jde o fotografickou výzvu – fotografie tedy musí být AKTUÁLNĚ NAFOCENÁ AŽ PO vyhlášení tématu. Archiv neplatí, buďte k ostatním fér!
 2. KAM NAHRÁT FOTOGRAFIE
  Fotografie se nahrávají přímo (ne jako link) na Stenu/Zeď/Wall do Facebookové skupiny Fotoprojekt 52 | PPSOP.cz*
 3. TERMÍN NAHRÁNÍ FOTEK
  Ze všech fotek v daném týdnu vytváříme v pondělí album, proto termín pro odevzdání fotek je do neděle následujícího týdne. Pokud si v albumu svou fotku nenajdete, není to žádný záměr, v množství fotek ji můžeme prostě jen omylem přehlédnout, občas na Facebook neukazuje všechny fotky, případně jste ji možná vložili po termínu – ve všech případech si ji, prosíme, doplňte do albumu sami.
 4. JEDNA FOTOGRAFIE
  Téma se vyhlašuje vždy ve čtvrtek, případně v pátek. Nahrává se pouze JEDNA fotografie, kterou jste v daný týden na vyhlášené téma nafotili. Pokud chcete ukázat více fotek, vložte je do komentáře k vaší fotografii.
 5. ČÍSLO A NÁZEV TÉMATU
  Pište, prosíme, k fotografii číslo týdne a název tématu. Pokud si najdete čas, bude skvělé, když napíšete i nějaké detaily – technické nastavení, okolnosti, za kterých byla fotka nafocená a podobně.

*Věnujte, prosíme, pozornost pravidlům přijetí do skupiny a pravidlům členství. Děkujeme.

#ppsopcz #fotokurzyonline #fotoprojekt52 #p52

Pro každodenní inspiraci se přidejte do naší fotokomunity!

FOTOKLUBOVNA.cz

FOTOPROJEKT 52

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top