Téma Fotoprojektu 52/2023 – „FUN WITH FLAGS“ (23/52)

Opět tu máme čtvrtek a s ním příležitost projít kalendář a oslavit nějaký významný den. A tentokrát nás zaujal ten, který se slaví 14.6. v Americe. Je to Flag day – tedy den vlajky. Jen na vysvětlenou, nejedná se o světový den vlajek, ten se slaví 1. října a je věnován vlajkám a jejich studiu (vexilologii). Je to oficiální den americké vlajky, jejíž příběh je skoro stejně dlouhý jako příběh samotné Ameriky.

Oficiální tříbarevná vlajka poprvé zavlála 14. června 1777 (i když v jiné podobě). Na oslavu americké vlajky je 14. červen znám právě jako Flag day – Den vlajky. Přestože je den slaven v menším měřítku než jiné vlastenecké svátky, jako je Den obětí války a Den nezávislosti, má svou bohatou historii.

První oslava narozenin vlajky USA se konala v roce 1877, tedy sto let od jejího prvního odhalení, nicméně Den vlajky jakožto národní den byl vyhlášen až v roce 1916 v důsledku nařízení prezidenta Woodrowa Wilsona.

No a když je to americký svátek, dovolili jsme si nechat i americký název, který jistě nejednomu fanouškovi seriálu The Big Bang Theory připomene nezapomenutelnou epizodu nesoucí právě název „Fun with flags“. Pokud netušíte, o co se jedná, můžete se pobavit zde.

Přejeme mnoho zábavy nejen při sledování odkazovaného dílu seriálu, ale i při focení…


„FUN WITH FLAGS“

23/52

(c) Bryan Peterson

Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 18.6. 2023


#ppsopcz #fotokurzyonline #fotoprojekt52 #p52

Pro každodenní inspiraci se přidejte do naší fotokomunity!

FOTOKLUBOVNA.cz

FOTOPROJEKT 52

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top