Téma Fotoprojektu 52/2023 – MINIMALISMUS V ARCHITEKTUŘE (24/52)

Tento týden jsme se rozhodli dvě krásná fotografická témata spojit do jednoho. A to minimalismus a architekturu.

Minimalismus je styl, který se zaměřuje na jednoduchost, čistotu forem a minimalizaci prvků. Tento přístup zdůrazňuje geometrické tvary, linie, textury a prostor, přičemž se často využívají monochromatické palety a neutrální barvy.

A pokud se budeme bavit o minimalismu v architektuře, pak by cílem mělo být zjednodušení kompozice, odstranění rušivých prvků, hledat symetrické kompozice, pravidelné vzory a opakující se tvary, linie budov, oblouky, spirály a jiné vizuálně zajímavé a přitažlivé architektonické obrazy.

Minimalistická architektonická fotografie také využívá prostor jako důležitý prvek. Prázdné plochy a negativní prostor pomáhají vytvářet rovnováhu a klid v obraze. Zároveň takové prostředí umožňuje divákovi soustředit se na samotnou architekturu a její detaily.

I barva hraje v minimalistické architektonické fotografii významnou roli. Neutrální a monochromatické barvy, jako jsou černá, bílá, šedá nebo hnědá, se často používají k posílení jednoduchosti a minimalismu. Změkčení nebo omezení barev může také pomoci při zdůraznění struktury, textury a tvarů.

Při focení minimalismu dobře funguje pravidlo, že méně je často více.


MINIMALISMUS V ARCHITEKTUŘE

24/52

(c) Scott Stulberg

Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 25.6. 2023


#ppsopcz #fotokurzyonline #fotoprojekt52 #p52

Pro každodenní inspiraci se přidejte do naší fotokomunity!

FOTOKLUBOVNA.cz

FOTOPROJEKT 52

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top