Téma Fotoprojektu 52/2023 – VIVA MAGENTA (5/52)

Není tajemstvím, že jsme velkými milovníky barev. A tak vždy napjatě sledujeme, jaká barva bude vyhlášena jako BARVA ROKU. Pro rok 2023 se institut Pantone, který barvu roku každoročně vyhlašuje, rozhodl pro barvu magentovou, konkrétní odstín VIVA MAGENTA, který má být silný, odvážný a s rebelským duchem.

„Viva Magenta 18-1750 pulzuje energií a elánem. Je to odstín, který má kořeny v přírodě, pochází z červené rodiny a vyjadřuje nový signál síly. Viva Magenta je odvážná a nebojácná a pulzující barva, jejíž bujnost podporuje radostnou a optimistickou oslavu a píše nový příběh,“ uvádí společnost na svých oficiálních webových stránkách.

Zdroj: pantone.com

Co na tuto barvu říkáte? Líbí se vám? Někteří kritici poukazují na to, že magenta technicky neexistuje. Neexistuje totiž vlnová délka světla, která by této barvě odpovídala. Společnost Pantone ji však definuje jako „nuancovaný karmínově červený tón, který představuje rovnováhu mezi teplou a studenou barvou“. Nám se tato karmínově červená, chcete-li tmavší vínovo-červená, velmi líbí a už se moc těšíme na fotky!

POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOSTštědrá novoroční sleva 50% na naše nejžádanější online fotografické kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé Naučte se exponovat kreativně 1 a 2 brzy končí! Tak pokud jste zvažovali, zda kurzy nevyzkoušet, nyní je ten správný čas!

původně 1999 Kč, nyní POUZE 999 Kč!

VIVA MAGENTA

5/52

(c) Bryan Peterson

Termín nahrání fotek nejpozději do neděle 12.2. 2023


#ppsopcz #fotokurzyonline #fotoprojekt52 #p52

Pro každodenní inspiraci se přidejte do naší fotokomunity!

FOTOKLUBOVNA.cz

FOTOPROJEKT 52

Předchozí témata Fotoprojektu 52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top