FotomaratONline 2022 – vyhodnocení tématu #1 PESTROBAREVNÝ

První říjnovou/októbrovú sobotu – 1.10. 2022 – se konal třetí ročník našeho FotomaratONline! Děkujeme všem, co se přihlásili! Obdrželi jsme celkem 57 registrací a to je prostě perfektní. Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Podmínkou bylo všech 5 fotografií nahrát do web prostředí k tomu určenému do předem stanoveného času, což se ukázalo jako největší výzva fotomaratonu a bohužel ne všichni nakonec zvládli “doběhnout do cíle”, nuž ale o tom maratony jsou 😉

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, ale nakonec finální rozhodnutí samozřejmě padlo a zde je z každého tématu první, druhé a třetí místo a další 2 fotografie jako čestné uznání, zkrátka TOP5 jednotlivých témat! Gratulujeme všem vítězům!

CENY PRO VÍTĚZE

Věnovali: ONLINE Škola Perfektní Fotografie a Tisk64 – děkujeme!

1. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a Fine Art print jedné (jakékoliv) fotografie ve velikosti A3 v hodnotě 400 Kč!

2. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora v hodnotě (cca) 300 Kč!
(Možnost výběru: kniha Fotografická škola Bryana Petersona nebo Naučte se fotografovat portrét)

3. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč

Poznámka: Sleva 1500czk představuje zhruba 40% z běžné ceny kurzu nebo i více, v závislosti od ceny kurzu. Slevu není možné kombinovat s jinými slevami.

Téma #1 – PESTROBAREVNÝ

Garant tématu: BRYAN PETERSON

Bryan je fotografem víc než 35 let a učitelem fotografie už víc než 25 let. Je zakladatelem PPSOP.cz, autorem mnoha fotografických knih a také některých našich ONLINE kurzů, například kurzu Záhada blesku odhalena, který pro vás otevíráme v pátek 7.11. a s kuponem EXTRA15 jej můžete získat s 15% slevou!

Bryan Peterson (přepis a překlad z videa): Ahoj, tady jsou výsledky FotomaratONline 2022, konkrétně téma #1 Pestrobarevný, jehož jsem garantem, – jsem Bryan Peterson a barvám trochu rozumím, ale čemu opravdu rozumím, je tlak, wow, tlak, tlak na výkon, když máte časový limit na pořízení dobré fotky, to je to, co opravdu odděluje profesionály od amatérů!
Ten tlak je obrovský, ale dnes tu máme spoustu skvělých výsledků, takže pochvala všem, kteří se přihlásili a hlavně zúčastnili a poslali fotky – všichni jste vítězové a z vás všech vítězů, už jen tím, že jste se zúčastnili, ukážu na ty, které ještě vyzdvihneme o něco výš, nad vás všechny vítěze, aby byli na oceněných místech.

A nezapomeňte, že každý účastník tohoto maratonu je vítěz a my jsme jen některým z vítězů udělili extra cenu! Ahoj, zdravím všechny, jsem Bryana Peterson, který k vám přichází z velmi barevné části světa – právě se nacházím v Indii a věřte mi, že o barvy tu není nouze! Pokud máte zájem, přidejte se ke mně příští rok v březnu, budu zde pořádat workshop… Ale co je důležitější – užívejte si krásný svět fotografie a samozřejmě YOU KEEP SHOOTING – foťte s námi!

Vítěz tématu: JANA NICOLAS

První místo získává Jane Nicolas, Jana je vítězkou tématu Pestrobarevný, aha, omlouvám se za výslovnost, nesnažím se být vtipný, ehm, takže ještě jednou – pestro-barev-ný, no něco takového. Nádherná práce, krásné vyhlazené křivky S, klikaté barevné linie, prostě krásné zátiší plné barev! Myslím, že tohle je ten typ snímku, ze kterého se dá udělat obrovský výtisk, pověsit na zeď a nechat diváka, aby to libovolně interpretoval, víte, co myslím – nic není určeno, je to krásná čistá abstrakce barev, takže skvělá práce, Jano, výborně!

Jana Nicolas_Pestrobarevný
(c) Jana Nicolas

2. místo: ŽANETA HUBENÁ

A tím se dostáváme k druhému místu, kterým je tato krásná fotografie „Srdce lásky“, k níž bych měl jedinou připomínku, a myslím, že se mnou budete souhlasit – podle mého názoru je až příliš teplá, alespoň na mém počítači, a proto bych trochu upravil vyvážení barev, prostě ubral žlutý tón, aby to nebylo tak teplé, přidáním trochu modré a také trochu azurové, myslím, a to, co jsme udělali, je, že jsme vyčistili hodně té žluté, výsledek vidíte – zelená je věrnější a žlutá nemá takový ten žlutočervený nádech, takže je třeba to lépe doladit, ale v každém případě je to krásně udělané krásné zátiší, které ti vyneslo druhé místo, Žaneto.

Žaneta Hubená_Pestrobarevný
(c) Žaneta Hubená

3. místo: GABRIELA VALIAN

A tady je vítěz třetího místa, tuto fotografii ostře zaostřených tužek a jejich hoblin pořídila Gabriela – velmi pěkná práce, Gabrielo, výborně, a to dvojnásob, protože jsi to zvládla ve stresujícím časovém limitu! Pěkná práce a třetí místo pro tebe. 

Gabriela Valian_Pestrobarevný
(c) Gabriela Valian

Čestné uznání: ŠÁRKA DRAPÁKOVÁ a MARTINA PATRMANOVÁ

A tady jsou čestná uznání a začneme s touto fotografií od Martiny, takže Martino, gratuluji k tomuto velmi pěknému snímku plnému pohybu, který vypadá jako barevné tužky focené s pomalým časem závěrky, velmi pěkné, opravdu velmi pěkná abstrakce, moc se mi líbí! A další čestné uznání patří Šárce, taky pěkná práce a líbí se mi, že Šárka vypouští do vzduchu nějaké sponky na jednu hromadu, velmi efektní, pěkně udělané, líbí se mi to, jen jeden malý tip bych měl – asi bych to pustil na černém pozadí, aby se trochu zvýšil kontrast.

CELÁ GALERIE TÉMATU #1 – PESTROBAREVNÝ

Již brzy:
16.10. – Vyhodnocení tématu #2 ON/OFF
17.10. – Vyhodnocení tématu #3 SILUETA
18.10. – Vyhodnocení tématu #4 OTAZNÍK
19.10. – Vyhodnocení tématu #5 PŘEKVAPTE NÁS!

6.11. – Celkové vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků a celkových vítězů FotomaratONline 2022!

A cena FOTOKLUBOVNA.cz již byla udělena ZDE!

Prosíme výherce (autora fotografie na 1., 2. a 3. místě), aby nás kontaktovali na mail info@ppsop.cz – prosíme, napište konkrétně jakou výhru si uplatňujete. Výhru je možné uplatnit do 3 týdnů od vyhlášení výsledků FotomaratONline soutěže (do neděle 6.11. 2022). Děkujeme!

PPSOP.cz

#ppsopcz #fotomaratONline #fotokurzyonline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top