FotomaratONline 2022 – vyhodnocení tématu #2 ON/OFF

První říjnovou/októbrovú sobotu – 1.10. 2022 – se konal třetí ročník našeho FotomaratONline! Děkujeme všem, co se přihlásili! Obdrželi jsme celkem 57 registrací a to je prostě perfektní. Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Podmínkou bylo všech 5 fotografií nahrát do web prostředí k tomu určenému do předem stanoveného času, což se ukázalo jako největší výzva fotomaratonu a bohužel ne všichni nakonec zvládli “doběhnout do cíle”, nuž ale o tom maratony jsou 😉

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, ale nakonec finální rozhodnutí samozřejmě padlo a zde je z každého tématu první, druhé a třetí místo a další 2 fotografie jako čestné uznání, zkrátka TOP5 jednotlivých témat! Gratulujeme všem vítězům!

CENY PRO VÍTĚZE

Věnovali: ONLINE Škola Perfektní Fotografie a Tisk64 – děkujeme!

1. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a Fine Art print jedné (jakékoliv) fotografie ve velikosti A3 v hodnotě 400 Kč!

2. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora v hodnotě (cca) 300 Kč!
(Možnost výběru: kniha Fotografická škola Bryana Petersona nebo Naučte se fotografovat portrét)

3. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč

Poznámka: Sleva 1500czk představuje zhruba 40% z běžné ceny kurzu nebo i více, v závislosti od ceny kurzu. Slevu není možné kombinovat s jinými slevami.

Téma #2– ON/OFF

Garant tématu: PATRIK BANAS

Patrik je zanícený a zkušený fotograf a instruktor fotografovnání, v naší PPSOP.cz ve vícero kurzech, například i v kurzu Kreativní fototechniky a v kurzu Záhada blesku odhalena, které pro vás otevíráme v pátek 7.11. a s kuponem EXTRA15 je můžete získat s 15% slevou!

Vítěz tématu: OLGA DVOŘÁKOVÁ

Jednoducho krásne, nežné a najmä nezvyčajné spracovanie takejto vyslovene „technickej“ témy, všetky zvyčajné objekty nahradené prírodou, bez výslovného použitia nápisu týchto dvoch slov v názve témy na zábere – gratulujem k nápadu aj k zaslúženému víťazstvu, Olgo!

Olga-Dvořáková_On-Off
(c) Olga Dvořáková

2. místo: MILOŠ FICHTL

Miloši, určite sa neurazíš, keď poviem, že toto nie je úplne originálny nápad, ale to, že sa tvoja fotka umiestnila medzi víťazné je dôkaz, že sa mi to páči! Podobných bolo dokonca v galérii niekoľko, ale tvoja bola skrátka spracovaná najlepšie a najprecíznejšie, všetko tu sedí, pekne kompozične aj expozične, trafené v správny moment (pekný tvar plameňa aj dymu) a na čiernom pozadí to skrátka parádne vynikne… a palec hore za to, že to nie je zrejmý nápis on/off, ale vidím tam skvelú metaforu so svetlom a s vypínačom lámp – zasvietené ON /zhasnuté OFF!

(c) Miloš Fichtl

3. místo: IVA ULLRICHOVÁ

Staré veci – a obzvlášť tie farebné – sú magnetom pre fotografov. Ale všimnutie si on/off detailu bez použitia vyslove týchto slov, zvlášť v takomto detaile, si vyžaduje majstra a páči sa mi, aké je to zaprášené – okrem tých typických O I symbolov z toho ide ešte silnejší pocit, že je to už dlho off a naozaj dávno to nebolo on!

Iva Ullrichová_On-Off
(c) Iva Ullrichová

Čestné uznání: MICHAL JOHANIS A KAREL HÁJEK

Ťažké rozhodovanie tejto témy, rád by som aspoň na čestné uznania dal aj ďalších (a nebojím sa vymenovať, veľmi ma spracovaním témy zaujali napríklad Jozef Filo, Eva Havlasová, Jan Urbánek, Lenka Rondevaldová, Žaneta Hubená a ďalší), ale vybrať sa musí a tak je to takto: Michal Johanis – ako vidieť, light painting nemusí byť len o abstraktoch – zachovanie tvaru tak známeho tlačidla „power“ či „on/off“ a využitie dvoch farieb je super! Aký jednoduchý a kreatívny nápad na spracovanie témy! A Karel Hájek – toto bola v galérii taká trochu nenápadná fotka, ale prechádzal som galériu niekoľkokrát a páčilo sa mi to čoraz viac – toto mi hodne pripomína záber z „naozajstného“ maratónu, kedy musíte uloviť zábery niekde v meste a skrátka mi to príde krásne hravé so slovíčkami on/off nielen v zmysle zapnuté/vypnuté, ale aj „s tým“ a „bez toho“, „umiestnené na niečom“ a „zhodené z niečoho dole“ atď.

Gratulujem všetkým! Ste skvelí!

CELÁ GALERIE TÉMATU #2 – ON/OFF

Již brzy:
17.10. – Vyhodnocení tématu #3 SILUETA
18.10. – Vyhodnocení tématu #4 OTAZNÍK
19.10. – Vyhodnocení tématu #5 PŘEKVAPTE NÁS!

6.11. – Celkové vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků a celkových vítězů FotomaratONline 2022!

Vyhodnocení tématu #1 PESTROBAREVNÝ ZDE!

A cena FOTOKLUBOVNA.cz již byla udělena ZDE!

Prosíme výherce (autora fotografie na 1., 2. a 3. místě), aby nás kontaktovali na mail info@ppsop.cz – prosíme, napište konkrétně jakou výhru si uplatňujete. Výhru je možné uplatnit do 3 týdnů od vyhlášení výsledků FotomaratONline soutěže (do neděle 6.11. 2022). Děkujeme!

PPSOP.cz

#ppsopcz #fotomaratONline #fotokurzyonline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top