FotomaratONline 2022 – vyhodnocení tématu #3 SILUETA

První říjnovou/októbrovú sobotu – 1.10. 2022 – se konal třetí ročník našeho FotomaratONline! Děkujeme všem, co se přihlásili! Obdrželi jsme celkem 57 registrací a to je prostě perfektní. Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Podmínkou bylo všech 5 fotografií nahrát do web prostředí k tomu určenému do předem stanoveného času, což se ukázalo jako největší výzva fotomaratonu a bohužel ne všichni nakonec zvládli “doběhnout do cíle”, nuž ale o tom maratony jsou 😉

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, ale nakonec finální rozhodnutí samozřejmě padlo a zde je z každého tématu první, druhé a třetí místo a další 2 fotografie jako čestné uznání, zkrátka TOP5 jednotlivých témat! Gratulujeme všem vítězům!

CENY PRO VÍTĚZE

1. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a Fine Art print jedné (jakékoliv) fotografie ve velikosti A3 v hodnotě 400 Kč!

2. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora v hodnotě (cca) 300 Kč!
(Možnost výběru: kniha Fotografická škola Bryana Petersona nebo Naučte se fotografovat portrét)

3. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč

Poznámka: Sleva 1500czk představuje zhruba 40% z běžné ceny kurzu nebo i více, v závislosti od ceny kurzu. Slevu není možné kombinovat s jinými slevami.

Téma #3 – SILUETA

Garant tématu: SCOTT STULBERG

Scotty je fotograf, který se zaměřuje především na cestovatelskou fotografii pro fotobanky. Aby objevil jedinečné záběry, cestuje i do nejvzdálenějších koutů světa. Jeho práci prezentují mnohé agentury, například Corbis a Getty Images. Učí digitální fotografii a práci s Photoshopem na univerzitě UCLA v Los Angeles a ja také autorem a instruktorem našeho online fotokurzu Tváří v tvář – fotografujeme portrét.

Scotty vyberá a hodnotí vaše fotografie! 🙂

Vítěz tématu: BARBORA BLAHOVÁ

Toto je proste to, ako by silueta mala vyzerať! A navyše nafotené pod časovým stresom – klobúk dole! Má to skvelú kompozíciu, expozíciu, využitie ľudského prvku, pričom obe postavy sú dobre vykreslené, parádne vidieť, ako kráčajú a držia sa za ruky a že je to pár muža a ženy, má to atmosféru, náladovosť a provokuje to predstavivosť! Bravo.

(c) Barbora Blahová

2. místo: MICHAL JOHANIS

Michal, toto je tiež výborné, neviem, či je to autoportrét, ale je to parádna silueta z profilu! Oceňujem ostrosť, kedy je vidieť doslova „každý chlp“ na tvári – obočie, fúzy aj bradu… a páči sa mi, že aj keď nevidíme jeho výraz, úplne z toho na nás ide pocit, že je hlboko zamyslený!

(c) Michal Johanis

3. místo: ZUZANA DOBEŠOVÁ

Ako silueta to proste dobre funguje, zaujme, pritiahne pozornosť diváka. Pekná práca!

(c) Zuzana Dobešová

Čestné uznání: ŽANETA HUBENÁ A JIŘÍ GRULICH

Žaneta – príde mi to vtipné a hravé a veselé. Jiří – veľmi kreatívna silueta-nesilueta, aspoň nie tá typická v protisvetle! Záber sa odlišoval od ostatných a jednoducho ma hneď zaujal! Naozaj vydarený a dobre zrealizovaný nápad!

CELÁ GALERIE TÉMATU #3 – SILUETA

Již brzy:
18.10. – Vyhodnocení tématu #4 OTAZNÍK
19.10. – Vyhodnocení tématu #5 PŘEKVAPTE NÁS!

6.11. – Celkové vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků a celkových vítězů FotomaratONline 2022!

Vyhodnocení tématu #2 ON/OFF ZDE!
Vyhodnocení tématu #1 PESTROBAREVNÝ ZDE!

A cena FOTOKLUBOVNA.cz již byla udělena ZDE!

Prosíme výherce (autora fotografie na 1., 2. a 3. místě), aby nás kontaktovali na mail info@ppsop.cz – prosíme, napište konkrétně jakou výhru si uplatňujete. Výhru je možné uplatnit do 3 týdnů od vyhlášení výsledků FotomaratONline soutěže (do neděle 6.11. 2022). Děkujeme!

PPSOP.cz

#ppsopcz #fotomaratONline #fotokurzyonline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top