FotomaratONline 2022 – vyhodnocení tématu #4 OTAZNÍK

První říjnovou/októbrovú sobotu – 1.10. 2022 – se konal třetí ročník našeho FotomaratONline! Děkujeme všem, co se přihlásili! Obdrželi jsme celkem 57 registrací a to je prostě perfektní. Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Podmínkou bylo všech 5 fotografií nahrát do web prostředí k tomu určenému do předem stanoveného času, což se ukázalo jako největší výzva fotomaratonu a bohužel ne všichni nakonec zvládli “doběhnout do cíle”, nuž ale o tom maratony jsou 😉

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, ale nakonec finální rozhodnutí samozřejmě padlo a zde je z každého tématu první, druhé a třetí místo a další 2 fotografie jako čestné uznání, zkrátka TOP5 jednotlivých témat! Gratulujeme všem vítězům!

CENY PRO VÍTĚZE

Věnovali: ONLINE Škola Perfektní Fotografie a Tisk64 – děkujeme!

1. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a Fine Art print jedné (jakékoliv) fotografie ve velikosti A3 v hodnotě 400 Kč!

2. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora v hodnotě (cca) 300 Kč!
(Možnost výběru: kniha Fotografická škola Bryana Petersona nebo Naučte se fotografovat portrét)

3. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč

Poznámka: Sleva 1500czk představuje zhruba 40% z běžné ceny kurzu nebo i více, v závislosti od ceny kurzu. Slevu není možné kombinovat s jinými slevami.

Téma #4 – OTAZNÍK

Garant tématu: MICHAELA NESVADBOVÁ

Míša je fotografka a instruktorka některých našich online fotokurzů, například kurzů  Naučte se exponovat kreativně 1 a 2. Fotoaparát je její věrný parťák, má ho stále při ruce, všude s ním chodí a zažívá všelijaká dobrodružství. Má cit pro sdílení zkušeností a znalostí a dobře sestavenou zpětnou vazbu považuje za základ efektivní výuky. Na jejich fotkách se nezapře láska k barvám a k focení portrétů, sama však často chodí v černém a neholduje autoportrétům.

Vítěz tématu: ŠTĚPÁNKA NOVÁ

Jednoduché a přesto grafiky silné – plné linií. Oceňuji především všímavé oko, že autorka v něčem takovém jakou jsou dráty, viděla otazník. Většinou se díváme okolo sebe, změnit úhel a pohlédnout nahoru se v tomto případně jednoznačně vyplatilo, pohled nahoru přinesl první místo.

(c) Štěpánka Nová

2. místo: JOZEF FILO

Narozdíl od první fotografii je tato cíleně vytvořena a přiznávám, že vůbec netuším jak. A tak největší otazník je pro mě fotka samotná, na co se to vlastně dívám, jak to vzniklo. Ale toto zpracování mě hodně baví, autor má cit pro grafické znázornění a fotografie je v galerii nepřehlédnutelná, má nápad a styl.

(c) Jozef Filo

3. místo: EVA HAVLASOVÁ

Jedna z mála fotek v galerii, kde otazník není přímo na fotce viditelný, ale je obsažen ve významu nafoceného objektu. Skrytá tvář, která asociuje otázku, kdo že se to pod šátkem ukrývá. Výborný nápad na zpracování tématu, vydařený portrét, zajímavá práce se světlem…

(c) Eva Havlasová

Čestné uznání: ROZÁLIA VACULÍKOVÁ A JAN URBÁNEK

Čestných uznání bych dala alespoň deset! Ale neprošlo mi to a tak po dlouhém vybírání jsem se rozhodla pro tyto dvě fotografie, které obě mají skvělý nápad a výborné grafické zpracování. Díky všem za účast, téma Otazník bylo celkově opravdu skvěle zpracované. Potěšili jste mé oko, fotografická duše zaplesala 🙂

CELÁ GALERIE TÉMATU #4 – OTAZNÍK

Již brzy:
19.10. – Vyhodnocení tématu #5 PŘEKVAPTE NÁS!

6.11. – Celkové vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků a celkových vítězů FotomaratONline 2022!


Vyhodnocení tématu #3 SILUETA ZDE!
Vyhodnocení tématu #2 ON/OFF ZDE!
Vyhodnocení tématu #1 PESTROBAREVNÝ ZDE!

A cena FOTOKLUBOVNA.cz již byla udělena ZDE!

Prosíme výherce (autora fotografie na 1., 2. a 3. místě), aby nás kontaktovali na mail info@ppsop.cz – prosíme, napište konkrétně jakou výhru si uplatňujete. Výhru je možné uplatnit do 3 týdnů od vyhlášení výsledků FotomaratONline soutěže (do neděle 6.11. 2022). Děkujeme!

PPSOP.cz

#ppsopcz #fotomaratONline #fotokurzyonline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top