FotomaratONline 2022 – vyhodnocení tématu #5 PŘEKVAPTE NÁS!

První říjnovou/októbrovú sobotu – 1.10. 2022 – se konal třetí ročník našeho FotomaratONline! Děkujeme všem, co se přihlásili! Obdrželi jsme celkem 57 registrací a to je prostě perfektní. Cílem každého účastníka bylo nafotit 5 fotek na zadaná témata a to v daném časovém limitu. Podmínkou bylo všech 5 fotografií nahrát do web prostředí k tomu určenému do předem stanoveného času, což se ukázalo jako největší výzva fotomaratonu a bohužel ne všichni nakonec zvládli “doběhnout do cíle”, nuž ale o tom maratony jsou 😉

Výběr nejlepších fotek nebyl vůbec snadný, každý z porotců měl několik favoritů, ale nakonec finální rozhodnutí samozřejmě padlo a zde je z každého tématu první, druhé a třetí místo a další 2 fotografie jako čestné uznání, zkrátka TOP5 jednotlivých témat! Gratulujeme všem vítězům!

CENY PRO VÍTĚZE

1. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a Fine Art print jedné (jakékoliv) fotografie ve velikosti A3 v hodnotě 400 Kč!

2. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč a kniha o fotografování Bryana Petersona s autogramem autora v hodnotě (cca) 300 Kč!
(Možnost výběru: kniha Fotografická škola Bryana Petersona nebo Naučte se fotografovat portrét)

3. MÍSTO
slevový kupón na nákup libovolného kurzu z portfólia PPSOP.cz v hodnotě 1500 Kč

Poznámka: Sleva 1500czk představuje zhruba 40% z běžné ceny kurzu nebo i více, v závislosti od ceny kurzu. Slevu není možné kombinovat s jinými slevami.

Téma #5 – PŘEKVAPTE NÁS!

Garant tématu: MONIKA BANAS

Monika je fotografka a instruktorka PPSOP.cz našich ONLINE kurzů, například i kurzu Kreativní fototechniky, který pro vás otevíráme již v pátek 5.11. a s kupónom EXTRA15 ho získáte se slevou 15%! Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži se začala fotografování věnovat do hloubky a od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně dvanáct let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4.

Vítěz tématu: DARJA NEZVALOVÁ

Monochromatické, minimalistické, s negatívnym priestorom, jednoduché, vizuálne silné (a to napriek tomu, že nie som fanúšikom takejto „nijakej“ béžovej farby, ale je pre mňa prekvapivé, ako tam vznikla), pekná kompozícia, pekný odraz, niečo, čo mňa vlastne na túto tému nenapadlo nafotiť… táto lodička – list je skrátka môj víťaz!

Darja Nezvalová_Překvapte nás
(c) Darja Nezvalová

2. místo: JAN URBÁNEK

Výrazne farebné, s dobrou kombináciou farieb žltá-modrá, dobre nasvietené a expozične nastavené a to nie je pri tomto type fotiek jednoduché a čo ma prekvapilo najviac je, že sa vôbec niekto s touto technikou v deň fotomaratónu hral. Veľmi pekný výsledok, kapičky mohli vytvoriť aj trochu krajšiu „korunku“, ale to je vždy o náhode a šťastí.

Jan Urbánek_Překvapte nás
(c) Jan Urbánek

3. místo: MARIE MERVÍNSKÁ

Toto ma vrátilo do detstva, ako deti sme sa takto hrali snáď stále! Hoci „panáka“ sme kreslili inak, až po číslo 10 a horný kruh bol rozdelený na dve polovice, aby tam bolo možné skočiť oboma nohami a potom sa jedným skokom otočiť a vrátiť 🙂 Ach, krásne to časy! Prekvapilo ma, že to ešte stále deti hrajú, že je to nakreslené inak ako sme kreslili my a že to niekto nafotil! Páči sa mi aj to dodanie pohybu a ľudského prvku a taktiež výraznej modrej farby na číslici 7 aj na nohaviciach.

(c) Marie Mervínská

Čestné uznání: BARBORA BLAHOVÁ a ROMAN LÖWINGER

Ako aj ostatných porotcov, aj mňa zaujalo podstatne viac fotiek, ako 5 a rozhodovala som sa fakt dlho. Rešpektujem výber TOP5, ale tak ako to urobil Patrik, nedá mi nezmieniť, že pri tejto téme boli skvelé aj ďalšie fotky (hlavne nezvyčajná Mária Kostovčíková, ale aj Olga Dvořáková, Jitka Mikulášová, Martina Patrmanová, Miloš Fichtl, Iva Ullrichová, Štěpánka Nová… uff, už musím prestať ;-))
Do prvej päťky sa však u mňa ešte zmestili dve (prekvapivo ;-)) čiernobiele fotografie ako čestné uznania: Barbora Blahová – skrátka neviem, na čo sa pozerám, ale je to asi igelit natiahnutý pred nejakou poličkou či komodou a príde mi to ako geniálne prekvapivý nápad! Ako to je urobené a prečo vlastne? Pre prekvapivý výsledok! Pridala by som mierne kontrast, ale inak sa mi to páči ohromne! A Roman Löwinger – pretože pri tejto téme musí byť aj taká klasika ako prekvapenie vo forme otvárania darčeka a toto je navyše veľmi dobre spracované a nafotené, mám rada detaily rúk na fotkách (fototému „ruky“) a tieto sú tým tetovaním fakt svojské.

CELÁ GALERIE TÉMATU #5 – PŘEKVAPTE NÁS!

Již brzy:

6.11. – Celkové vyhodnocení a slavnostní vyhlášení výsledků a celkových vítězů FotomaratONline 2022!

Vyhodnocení tématu #4 OTAZNÍK ZDE!
Vyhodnocení tématu #3 SILUETA ZDE!
Vyhodnocení tématu #2 ON/OFF ZDE!
Vyhodnocení tématu #1 PESTROBAREVNÝ ZDE!

A cena FOTOKLUBOVNA.cz již byla udělena ZDE!

Prosíme výherce (autora fotografie na 1., 2. a 3. místě), aby nás kontaktovali na mail info@ppsop.cz – prosíme, napište konkrétně jakou výhru si uplatňujete. Výhru je možné uplatnit do 3 týdnů od vyhlášení výsledků FotomaratONline soutěže (do neděle 6.11. 2022). Děkujeme!

PPSOP.cz

#ppsopcz #fotomaratONline #fotokurzyonline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top